Nad Cavaniho budoucností visí otazníky. Pařížská legenda by ale na Old Trafford měla pokračovat

Nad Cavaniho budoucností visí otazníky. Pařížská legenda by ale na Old Trafford měla pokračovat

Nejlepší střelec v historii Paris Saint-Germain Edinson Cavani se loni rozhodl francouzskou metropoli opustit a ve svých třiatřiceti letech posílil útočné řady Manchesteru United. Není ale jisté, jak dlouho na Old Trafford vydrží.

Rozhodl se úplně stejně jako Zlatan Ibrahimovič, tehdy ještě nejlepší střelec v historii Paris Saint-Germain, který z Paříže do Manchesteru odešel v roce 2016. Po roce a půl přestoupil do Los Angeles Galaxy do Spojených států, s klubem však pod vedením Josého Mourinha vyhrál Evropskou ligu.

K tomu má nyní velkou šanci i Cavani, který ve čtvrtek dvakrát skóroval do sítě AS Řím a Manchester United do finále soutěže postoupí, pokud nepropásne výsledek 6:2 v Římě. Ve finále pak vyzve Villarreal nebo Arsenal. Ať ale tahle sezóna Evropské ligy i Premier League (kde United pravděpodobně skončí druzí) skončí jakkoliv, budoucnost hráče je zatím stále neznámá.

Všeobecně se očekávalo, že Cavani po roce v Anglii z Manchesteru odejde. Hovořilo se o zájmu Neapole, kde uruguayská star působila už dříve, ale i týmech ze Spojených států. Podle nejnovějších zpráv z Velké Británie to ale vypadá, že Cavani hráčem Rudých ďáblů zůstane i během příští sezóny. A možná ještě dále...

zdroj: Goal

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.