Ronaldo je v Juventusu frustrovaný. Co může být poslední kapkou, aby CR7 opustil Turín?

Ronaldo je v Juventusu frustrovaný. Co může být poslední kapkou, aby CR7 opustil Turín?

Cristiano Ronaldo strávil v Juventusu tři roky a co se týče individualit, bylo to (zatím) angažmá vydařené, týmu se ale, zejména v Lize mistrů, nedaří tak jako před jeho výkonem a letos má problémy kvalifikovat se vůbec právě do Champions League.

Juventus vyhrál už devět titulů v řadě, z toho sedm před Ronaldovým příchodem. Každá éra jednou skončí a letos s největší pravděpodobností získá ligový titul Inter Milán. Ronaldo má na druhou stranu blízko k tomu, aby se poprvé v kariéře stal poprvé nejlepším střelcem italské ligy, což se mu dříve povedlo už i ve Španělsku a v Anglii.

Jenže nikdy se mu nestalo to, aby chyběl v Lize mistrů. Naopak je tohle jeho soutěž, vyhrál ji pětkrát (nikdo nemá více titulů), je jejím historicky nejlepším střelcem a několikrát byl nejlepším kanonýrem v ročníku. Jenže to vše se mu podařilo v dresu Manchesteru United nebo Realu Madrid, v Juventusu se mu bohužel na tyhle úspěchy zatím navázat nepodařilo.

Během tří let se totiž nedokázal kvalifikovat ani do semifinále, kde byl s Realem během devíti let osmkrát. Pokud ale čtvrtý pokus nedostane a Juventus se do Champions League nekvalifikuje, což se klidně může stát, tak to bude pro turínského giganta problém.

Cristiano dal totiž týmu ultimátum - pokud Juventus nebude hrát příští rok Ligu mistrů, odejde portugalská superstar jinam. Největší zájem o něj má Paris Saint-Germain a Manchester United, jeho bývalý klub, hovoří se ale i o návratu do Realu Madrid.

zdroj: Sportskeeda

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.