Souček s Coufalem porazili Vydru a nadále bojují o Ligu mistrů, Bale dal hattrick za Tottenham, tři body má i Arsenal

Čtyřiatřicáté kolo anglické Premier League začalo už v pátek večer, kdy Southampton remizoval s Leicesterem. Manchester City v sobotu porazil Crystal Palace 2:0. Brighton doma zvládl utkání proti Leeds. Chelsea zvládla duel proti Fulhamu. Everton naopak prohrál doma s Aston Villou. Newcastle podlehl Arsenalu, Tottenham zase rozstřílel Sheffield. West Ham zvládl souboj s Burnley.

Southampton doma proti Liškám dobře nezačal, už od 10. minuty totiž dohrával v deseti. I přesto šel do vedení, v 60. minutě penaltu proměnil Ward-Prowse. Leicester snažící se o postup do Ligy mistrů ale poté vyrovnal zásluhou stopera Evanse. Na víc se ovšem nezmohl a proti oslabenému Southamptonu získal pouze remízu 1:1.

Manchester City udělal velmi důležitý krok k titulu, porazil Crystal Palace 2:0 a slavit může už v neděli, prohraje-li Manchester United s Liverpoolem. Citizens se ale na hřišti Palace natrápili, ve druhé půli ale dvakrát skórovali během tří minut zásluhou Agüera a Torrese.

Souboj týmů ze středu tabulky, tedy Brightonu a Leeds, ovládli v tabulce hůře postavení domácí. Ty poslal v první půli do vedení z penalty Gross, na 2:0 poté zvýšil někdejší kanonýr Manchesteru United a Arsenalu Danny Welbeck, jenž tím stanovil konečné skóre.

Chelsea po remíze v Madridu v Lize mistrů a před odvetou s Realem, kde bude hrát o účast ve finále Ligy mistrů, porazila Fulham 2:0. O obě branky se postaral německý záložník Kai Havertz.

Body v boji o evropské poháry doma ztratil Everton, který podlehl Aston Ville 1:2. Villans vedli v Goodison Parku v prvním poločase, pak ale srovnal kanonýr Calvert-Lewin. Remízový stav ale v 80. minutě prolomil El Ghazi a Aston Villa tak zvítězila 2:1.

Londýnský Arsenal vyloupil půdu Newcastlu po výhře 2:0. Skóre otevřel již v 6. minutě Elneny, po změně stran náskok hostů pojistil Aubameyang.

Kvůli nepokojům na Old Trafford bylo odloženo utkání United proti Liverpoolu.

Tottenham si doma vyšlápl na Sheffield United a lví podíl na tom měl velšský kanonýr Gareth Bale, který poslal Spurs do tříbrankového vedení. Na konečných 4:0 pak upravil Son.

V pondělní dohrávce pak Wolverhamptno remizoval na hřišti West Bromwiche Albionu 1:1, za hosty nejprve otevřel skóre Silva, za domácí nakonec vyrovnal Diagne.

West Ham se dvěma českými reprezentanty zvítězil na hřišti Burnley 2:1. Domácí sice vedli, ještě před poločasem ale vývoj otočil útočník Antonio a po bezbrankové druhé půli se týmy rozešly za stavu 1:2 pro West Ham. Zatímco Souček a Coufal v barvách Kladivářů odehráli celé utkání, za domácí nastoupil Matěj Vydra až v 62. minutě.