Blíží se velký návrat? V Juventusu by Pirla mohlo nahradit dobře známé jméno

Blíží se velký návrat? V Juventusu by Pirla mohlo nahradit dobře známé jméno

Turínský Juventus zažívá nejhorší sezónu za poslední roky, po devíti titulech v řadě letos bojuje pouze o účast v Lize mistrů a zároveň už vypadl z Ligy mistrů, kde v osmifinále nestačil na Porto. V létě se tak nabízí trenérská změna.

Poslední dekáda byla ovšem pro Juventus veleúspěšná. Stará dáma kromě úspěchů na domácí půdě hrála dvakrát finále Ligy mistrů, k ušatému poháru se však nakonec neprobojovala. To vše měl na svědomí hlavně trenér Massimiliano Allegri, popřípadě jeho předchůdce Antonio Conte, který nyní vede Inter Milán k prvnímu Scudettu od roku 2010.

V roce 2019 se ovšem s Juventusem rozešel. Stará dáma s ním vzájemně rozvázala spolupráci a doufalo se, že jeho nástupci Sarri a poté Pirlo dovedou Juventus k vítězství v Champions League, to se ale nestalo a naopak se Bianconeri od Allegriho odchodu zhoršují. A to i přesto, že od roku 2018 hraje za tento tým Cristiano Ronaldo.

Allegri měl od svého odchodu z Juventusu několik nabídek od velkoklubů, s žádným se však nedohodl a stále je volný. V úvahu tak přichází i jeho návrat na Allianz Stadium. Podle všeho Juventus se svým bývalým trenérem opět jedná a je pravděpodobné, že v létě nahradí Andreu Pirla. 

zdroj: Goal

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.