Černý o Euru, které zmešká: Prvním krokem musí být postup ze skupiny, což by bylo fantastické

Černý o Euru, které zmešká: Prvním krokem musí být postup ze skupiny, což by bylo fantastické

Útočící hráč Václav Černý (23) si ve druhé polovině loňského roku připsal své první dva starty za české reprezentační áčko, když nastoupil jak proti Němcům, tak Slovákům.

Protože je však momentálně příbramský odchovanec s minulostí v Ajaxu Amsterdam v dlouhodobé rekonvalescenci po operaci kolena, nadcházející evropský šampionát ho mine.

O rok odložený mezinárodní turnaj roku přesto bude pozorně sledovat už jen kvůli svým kamarádům a spoluhráčům z národního týmu. Jak si podle něj soubor Jaroslava Šilhavého povede?

"Doufám, že co nejlépe. Prvním krokem musí být postup ze skupiny, což by bylo fantastické. Pak už se může stát cokoliv. Pro postup kluci určitě udělají maximum," uvedl v interview pro web fotbal.cz kmenový hráč Ultrechtu, jenž je od startu sezony v Twente.

Dalším velkým šampionátem bude mistrovství světa v Kataru v roce 2022, na nějž se je potřeba ještě kvalifikovat. Koho čistě hypoteticky porazíme ve finále? "Kéž by se to stalo! Pak už by to bylo jedno, ale třeba Holandsko, kde už dlouho žiju," uzavřel na stránkách repre.fotbal.cz Černý, jenž až do svého zranění odehrál v Eredivisii 16 zápasů, zaznamenal 6 branek a stejný počet asistencí.

Zdroj: repre.fotbal.cz