Hancko: Pro mě jako kluka ze slovenské vesnice i moje blízké znamená hodně už jen to, že jsem součástí Sparty

Hancko: Pro mě jako kluka ze slovenské vesnice i moje blízké znamená hodně už jen to, že jsem součástí Sparty

Sparta, která má za sebou remízu s Libercem, bude muset dát uprostřed pracovního týdne do semifinále MOL Cupu proti Slavii úplně všechno. Pokud se tak nestane, mohl by se opakovat scénář ze Sinobo Stadium pár týdnů zpátky a ve sledovaném derby by se mohla zrodit její další porážka...

"Každý zápas je samozřejmě jiný. Tentokrát budeme doma. Byť jsme obě předchozí derby prohráli, měli jsme vždycky šanci se dostat do vedení. Bohužel se nám to ani jednou nepovedlo. Věřím, že se nám to, jak se říká, do třetice všeho dobrého podaří. V posledním zápase jsme si za první poločas zasloužili vedení, a nakonec jsme ve 45. minutě dostali gól. Zápasy jsou vždy jiné a my se musíme připravit co nejlépe. Každý hráč je namotivovaný. Velmi by nám to pomohlo. Jednak psychicky a pak taky tím, že je to zápas na cestě do finále,“ pronesl na klubovém webu Dávid Hancko.

Protože je Sparta obhájce pohárového triumfu, zopakovat zisk trofeje je velkou motivací pro celou letenskou obec. "Velmi často na to vzpomínáme a já osobně se někdy podívám na videa a fotky. Někdo si možná řekne, že to je jen MOL Cup, ale pro mě jako kluka ze slovenské vesnice i moje blízké znamená hodně už jen to, že jsem součástí tohoto mužstva. Motivace je úplně nejvyšší. Obhájit pohár by byla fantastická věc. Hlavně fanoušci si to zaslouží. Samozřejmě nás ale v případě postupu čekají dva těžcí soupeři. Je třeba se ale co nejlépe připravit na tento zápas a nemyslet dopředu. Musíme tam nechat srdce a věřím, že se nám podaří postoupit do finále,“ přidal na stránkách sparta.cz kmenový zadák Fiorentiny, jenž mimochodem rozhodl osmifinálové klání s Baníkem.

Co vše by mohlo ve středu proti čerstvým ligovým mistrům rozhodnout? "V utkání s Libercem jsme viděli, že jsme za dvě minuty dokázali dát dva góly. V dnešním fotbale je všechno možné. Většinou ale pohárové zápasy rozhodují detaily. Musíme být na ně připravení a pokud bude rozhodovat jediný gól, který nás dostane do finále, budu jen rád. Nedívám se na to tak, že chci Slavii překazit double. Divám se na to tak, že chci, aby Sparta a my jako tým měli další trofej a obhájili výhru v poháru. Chceme se odvděčit fanouškům, ukázat, jaká jsme parta a získat pohár. Dívám se na to takto. Motivace je porazit je tedy velká,“ uzavřel na sparta.cz Hancko, jehož mužstvo by se v případě skalpu rivala ze druhé strany řeky utkal v Viktorií, která v semifinále zastavila nevýrazné Teplice.

Mareš musel jít do akce i přes bolest: Musíme hrát jiným stylem, jsme v křeči, chybní nám odvaha

Zdroj: sparta.cz