Zima před 299. derby: Očekávám spoustu emocí, kvality a doufám, že to dotáhneme do vítězného konce

Zima před 299. derby: Očekávám spoustu emocí, kvality a doufám, že to dotáhneme do vítězného konce
OBSAHUJE VIDEO

Čerství ligoví mistři z vršovického Edenu položili letenský tým na lopatky v obou zápasech doznívající sezony - zatímco v prosinci vyloupili sparťanskou tvrz poměrem 3:0, v dubnu si na Sinobo stadium připsali dvougólový triumf.

Slavia už se Spartou neprohrála třináct soutěžních derby v řadě, což je velmi pěkné číslo. Jak tomu asi bude při střetu s pořadovým číslem 299?

"Motivace je na místě, protože je to derby a každé derby chceme zvládnout, nezáleží jestli je to pohár nebo ligové utkání. Daleko větší motivaci máme, protože už jsme ligu vyhráli a chceme zvítězit i v domácím poháru,“ pronesl na webu slavia.cz mladý stoper David Zima.

Co vše před středečním kláním očekává? "Stejné derby jako v lize, spoustu emocí, kvality a doufám, že to dotáhneme do vítězného konce. Je to jako každý další zápas, čeká nás utkání, které musíme zvládnout a jestli je to liga nebo pohár, nehraje žádnou roli,“ uzavřel exolomoucký střední obránce.

A jak vše vidí jeho šéf Jindřich Trpišovský? "Proti Plzni jsme si splnili druhý úkol z pěti, které jsme si dali. Člověk si myslí, že je celou sezonu pod tlakem z výsledku, pak má titul, a zase je tady věc s rekordem a pohár. Chceme to dotáhnout. Venkovní zápasy jsou nevyzpytatelné. Sezona je svým způsobem unikátní, tak by bylo dobré to dotáhnout do konce," přidal již po kanonádě s Viktorií kouč s minulostí v Liberci a na Žižkově.

Díky Doležalovi se Schranzem má prý nyní Jablonec asi nejlepší útočnou dvojici v lize...

Zdroj: slavia.cz