AC vyloupilo Juventus, Baráka asistence zajistila remízu, Atalanta drží druhé místo, AS Řím nadělil pětku Crotone

Italská Serie A začala v sobotu odpoledne dvěma duely, které nabídly celou řadu šancí a vstřelených gólů. Spezia doma nedokázala vzdorovat Neapoli, která se dostala do vedení již po čtvrthodině hry, kdy hosty do vedení zásluhou Zielinskiho. Do konce první půle zvyšoval náskok Osimhen dvěma přesnými zásahy. Po změně stran sice snížil Piccoli, ale Lozano deset minut před koncem upravil na konečných 1:4. Bergamo přestřílela Parmu a udržela druhé místo. Asistence Baráka stačila na remízu proti Turínu FC.

Bologna zavítala na půdu Udinese a byli to domácí, kteří se v první půli dostali do vedení po trefě De Paula. Hosté se zmohli na odpor až v závěru, když v 82. minutě srovnal stav na konečných 1:1 Orsolini z penalty.

Inter Milán nadělil bůra Samprodii, když po prvním poločase vedl již 3:1. Jednou trefou se blýskl Gagliardini, dvě přidal Sánchez. Na druhé straně se po spolupráci s českým legionářem Janktem prosadil Keita. Po změně stran však udeřili domácí znovu a přesné zásahy přidali Pinamonti a Lautaro.

Český reprezentační záložník Antonín Barák pomohl gólovou asistencí Veroně k remíze 1:1 s FC Turín. V 88. minutě se Barák dobře zorientoval na hranici velkého vápna a předložil míč Dimarcovu, který střelou vnějším nártem vyrovnal.

Cagliari v záchranářském souboji porazilo Benevento a po výhře 3:1 se vzdálilo na rozdíl čtyř bodů první sestupově příčce.

"Rossoneri" poslal do vedení krátce před pauzou přesným obstřelem Díaz. Po obrátce stran udržel Juventus ve hře chycenou penaltou gólman Szczesny. Nakonec se AC Milán ještě dvakrát prosadilo po trefách střídajícího Rebiče a Tomoriho.

Serie A - 35. kolo:

Spezia - Neapol 1:4  (0:3)
Branky: 64. Piccoli - 15. Zielinski, 23. a 44. Osimhen, 80. Lozano

Udinese - Bologna 1:1 (1:0)
Branky: 23. De Paul - 82. Orsolini z penalty

Inter Milán - Sampdoria 5:1 (3:1)
Branky: 4. Gagliardini, 26. a 36. Sánchez, 61. Pinamonti, 70. Lautaro z penalty - 35. Keita

Parma - Bergamo 2:5 (0:1)
Branky: 78. Brunetta, 88. Sohm - 77. a 86. Muriel, 12. Malinovskij, 52. Pessina, 90.+3 Mirančuk

AS Řím - Crotone 5:0 (0:0)
Branky: 47. a 90. Mayoral, 70. a 73. Pellegrini, 78. Mchitarjan

Juventus Turín - AC Milán 0:3 (0:1)
Branky: 45.+1 Díaz, 78. Rebič, 82. Tomori)