Hoftych mluvil s Gebre Selassiem: Věřím, že spolu uděláme skvělou práci, budu první, kdo ho přivítá

Hoftych mluvil s Gebre Selassiem: Věřím, že spolu uděláme skvělou práci, budu první, kdo ho přivítá
OBSAHUJE OHLASY

V sezoně 2011/12 Theodor Gebre Selassie oslavil s Libercem mistrovský titul a poté odešel do Werderu Brémy, kde mu po sezoně vyprší smlouva. Nyní má velkou chuť se pod Ještěd vrátit.

S trojnásobným mistrem české ligy (2x se Slavií a 1x s Libercem) mluvil už i trenér Slovanu Pavel Hoftych. „Já jsem s ním mluvil naposledy tři dny zpět. Bavili jsme se i o pozici v týmu a postech, které je momentálně schopen hrát. Pevně věřím tomu, že se k nám Theo v létě přidá. Že spolu budeme pracovat a uděláme v Liberci ještě skvělou práci,“ uvedl po zápase s Bohemians trenér Hoftych, jehož slova zveřejnil web sport.ceskatelevize.cz.

„Theo dal jasně najevo, že se mu už nechce nikde cestovat. V Liberci má rodinu, chce se tam vrátit, odvedl tam skvělou práci. Já a vedení jsme s ním už delší dobu ve spojení,“ přidal trenér s vědomím, že k návratu vše nasvědčuje.

Čtyřiatřicetiletý bývalý reprezentant působil v Liberci v letech 2008-2012. Předtím hrál za Slavii, Jihlavu a Velké Meziříčí. „Je to výborný člověk jak fotbalově, tak charakterově. Myslím, že takoví hráči by se měli vrátit do klubu, kde působili, pokud chtějí, a pomoci mu do budoucna. Theo se sám vyjádřil, že by byl rád, kdyby v klubu pracoval i po skončení kariéry. Já budu první, kdo bude rád, když ho uvítáme,“ dodal Hoftych.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.