Trpišovský o emočním Kuchtovi: Ne vždy to s ním je úplně jednoduché, ale dali jsme se s ním na vojnu, tak ji vedeme

Trpišovský o emočním Kuchtovi: Ne vždy to s ním je úplně jednoduché, ale dali jsme se s ním na vojnu, tak ji vedeme

Sešívaní mistři předvedli na Hané pouze průměrný výkon a Sigma byla podle slov Jindřicha Trpišovského akčnější. I tak však putovaly všechny tři body do metropole, o čemž rozhodl aktuálně nejlepší střelec Fortuna:ligy Jan Kuchta.

Toho si kouč slavného "S" nemůže vynachválit a nemá problém přiznat, že typologicky podobného forvarda momentálně v kádru nemá...

"Jeho přínos vnímám obrovsky po všech stránkách. Nepamatuji si přesné číslo, ale Tomáš Syrovátka mi ukazoval Kuchtičovy statistiky ve Slavii, bylo to okolo osmnácti gólů a devíti asistencí. To je výborná statistika, za kterou by se nestyděli žádní útočníci na světě. Je důležité, že má body, ke třiceti bodům za necelou sezonu je skvělé číslo," upozornil na webu slavia.cz někdejší šéf Liberce a Žižkova, který je nejlépe placeným koučem celé tuzemské nejvyšší soutěže.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Slavie s minulostí v Bohemians 1905, Viktorii Žižkov, Slovácku, Teplicích i Liberci ale nepomáhá pouze produktivitou.

"Kuchtič je hodně komplexní hráč, pomáhá nám při výstavbě hry a pokrytí míčů, má velkou herní inteligenci. Navíc je to bojovník, vždy to s ním není úplně jednoduché, takového jsme si ho ale brali. Dali jsme se s ním na vojnu, tak ji vedeme. Myslím to v dobrém, je to emoční hráč a člověk, což jemu i nám na hřišti hodně pomáhá," přidal na jeho adresu muž zodpovědný za výkony a výsledky čtvrtfinalisty letošní Evropské ligy.

"Na druhou stranu si myslím, že se vše pořád ještě trochu učí, je prvním rokem ve velkém klubu jako útočník číslo jedna. Pracujeme trochu na vyrovnanosti jeho výkonů, hraje náročným stylem a je sám terčem mnoha soubojů a zákroků. Není pro něj proto jednoduché opakovat výkony, typologicky podobného útočníka ale nemáme," zakončil na adresu ofenzivního tykadla, který má k tomuto datu o branku více než Schranz a o dva góly více než trio Beauguel, Doležal a Stanciu.

Milan Luhový o Spartě: Že Rosický jezdil celý život ve ferrari, ještě neznamená, že ho umí spravovat a řídit!

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.