Budoucnost Girouda? Největším favoritem jsou Turci, ale jistotu nemají

Budoucnost Girouda? Největším favoritem jsou Turci, ale jistotu nemají

Během léta by se mělo rozhodnout o budoucnosti čtyřiatřicetiletého útočníka Oliviera Girouda. Kmenový hráč Chelsea bude po této sezóně bez smlouvy a nepřepokládá se, že by mu byla na Stamford Bridge prodloužena. Již delší dobu je jeho jméno spojováno s přesunem do Turecka, ale nyní se ozval i zájemce z jeho rodné Francie.

Giroud po lednovém příchodu kouče Thomase Tuchela dostává stále méně herního prostoru, proto se neočekává, že by měli Blues zájem současný kontrakt prodloužit. Francouzský reprezentant v této sezóně naskočil v Premier League do patnácti zápasů a připsal si čtyři přesné zásahy.

Aktuálně se jeví nejpravděpodobnější variantou přesun do Fenerbahce, kde by Giroud narazil na svého bývalého parťáka z Arsenalu Mesuta Özila. Toto spojení sil by mohlo přinést tureckému klubu kýžený efekt, navíc oba hráči jsou staří přátelé.

„Herní projev Mesuta mi byl vždycky blízký. Hraje bezchybně a velmi jednoduše. V Arsenalu jsme si na hřišti dokázali vyhovět a myslím, že by nebyl problém na to navázat,“ nechal se slyšet nedávno Giroud, který by mohl v létě do Turecka zamířit zdarma.

Následoval by tak kroky bývalého parťáka z Emirates Stadium, který se v lednu připojil k Fenerbahce zdarma a od té doby naskočil do sedmi zápasů. Podle francouzského listu Le 10 Sports je ve hře ale i varianta návratu do rodné Francie, neboť jeho agenta kontaktovali zástupci Lens. Představenstvo klubu nyní dává do kupy rozpočet, který by pokryl mzdové požadavky Girouda.

Zdroj: le10sport.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.