Neymar si stále drží místo mezi třemi nejlépe vydělávajícími fotbalisty planety

Neymar si stále drží místo mezi třemi nejlépe vydělávajícími fotbalisty planety

Mezi deset nejlépe placených sportovců planety se za poslední rok vklínili hned tři zástupci fotbalové branže, které lze zastihnout v Barceloně, Turíně a Paříži.

Protože se píše rok 2021, fotbalisté už dávno nejsou placení pouze svými chlebodárci, ale mají i spoustu vlastních sponzorských smluv a vlastních značek.

Nejvíce finančních prostředků dokázal vygenerovat třiatřicetiletý Argentinec v dlouholetých barcelonských službách Lionel Messi, jemuž připlulo na účty 130 milionů dolarů.

120 milionů dolarů pak vydělal šestatřicetiletý Portugalec Cristiano Ronaldo, jenž momentálně dokončuje svou třetí sezonu v barvách turínských Bianconeri a je to první hráč v historii fotbalu, jemuž se povedlo zaznamenat alespoň 100 branek už ve třech předních evropských soutěžích.

Na celkový výdělek 95 milionů dolarů pak dosáhl devětadvacetiletý Brazilec Neymar da Silva Santos Júnior, jenž operuje již čtvrtým rokem pod Eiffelovkou a v Parku princů se rozhodně nemá špatně.

Na úplný vrchol mimochodem stanul MMA zápasník Conor McGregor a v první desítce nejvýdělečnějších sportovců se objevili i LeBron James, Roger Federer, Kevin Durant nebo Lewis Hamilton.

Tři nejlépe vydělávající hráči za uplynulý rok:

1. Lionel Messi - 130 milionů dolarů
2. Cristiano Ronaldo - 120 milionů dolarů
3. Neymar - 95 milionů dolarů

Bude nahrazovat Koemana, nebo ne? Xavi vnesl světlo do spekulací ohledně návratu do Barcelony...

Zdroj: Forbes

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.