Kahn krotí bavorské fandy: Je mi líto, ale kdo mluví o Haalandovi v Bayernu, tak nepochopil situaci

Kahn krotí bavorské fandy: Je mi líto, ale kdo mluví o Haalandovi v Bayernu, tak nepochopil situaci

Budoucí výkonný ředitel Bayern Mnichov Oliver Kahn vyloučil, že by měl bavorský gigant z Allianz Areny usilovat o zisk dvacetiletého dortmundského snajpra Erlinga Haalanda.

Německý suverén si podobný nákladný přestup nemůže dovolit kvůli koronavirové krizi a s tím spojenému ekonomickému šetření.

O perspektivního hrdinu z vestfálského Signal Iduna Parku se tak mohou vesele prát nejvážnější zájemci z LaLigy či Premier League.

"Je mi líto, ale kdo mluví o Hålandovi v Bayernu, tak nepochopil situaci. Protože zaplatit za přestup částku přes 100 milionů eur je pro klub v současnosti naprosto nemyslitelné," nechal se slyšet někdejší dlouholetý německý reprezentant, jenž bude v Bayernu za pár měsíců střídat Karla-Heinze Rummeniggeho.

Kahn navíc dodal, že by pro Haalanda stejně nebylo v nynějším kádru místo. A to i přesto, že nasázel v sezoně 37 soutěžních branek a navíc zaznamenal i 11 gólových asistencí...

Pořád je totiž v kádru i produktivní gólostroj Robert Lewandowski, jenž nasázel v bundeslize 39 branek a ohrožuje téměř padesát let starý ligový rekord Gerda Müllera.

"Robert má pořád na dva roky smlouvu a o jeho kvalitě nikdo nemůže pochybovat. Navíc na takové úrovni může hrát ještě několik let, takže i to je důvod, proč nemá cenu o Hålandovi přemýšlet," uzavřel jednapadesátiletý rodák z Karlsruhe.

Nehoda: Pokud každý rok neprodáte aspoň jednoho hráče do zahraničí, nevyděláte si skoro ani na telefon

 

Zdroj: ČTK

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.