V jakých parametrech vynikají v rámci 27 nejlepších evropských lig Žilina, Sigma nebo Slovácko?

V jakých parametrech vynikají v rámci 27 nejlepších evropských lig Žilina, Sigma nebo Slovácko?

CIES Football Observatory zveřejnila žebříček klubů, kteří nejvíce využívají své odchovance (za něj je považován fotbalista, který strávil v klubu nejméně tři sezony mezi patnáctým a jednadvacátým rokem života).

Ze sedmadvaceti nejlepších evropských soutěží a 419 klubů je na tom nejlépe slovenský celek MŠK Žilina. Hráči, kteří v barvách sedminásobného mistra našich východních sousedů vyrostli, odehráli v doznívající sezoně 2020/2021 celkem 61,5 procent minut.

V první desítce je na osmé příčce i další slovenský zástupce MFK Ružomberok, jehož odchovanci odkopali v nynějším ročníku 48,9 procent odehraných minut.

Ve zmíněné první desítce však bodují i dva čeští zástupci, kteří jsou ještě před bývalým chlebodárcem Davida Holoubka či Juraje Kucka, a sice Sigma Olomouc (52 procent minut) a 1. FC Slovácko (51,1 procent minut), jimž patří třetí, respektive čtvrté místo na Starém kontinentu.

V barvách hanáckého áčka z Androva stadionu pak naskočilo do ročníku hned 17 odchovanců, což je společně z AS Saint-Étienne vůbec nejvíce a před tímto číslem se musí sklonit i Dynamo Kyjev, Admira Wacker, Celta Vigo nebo Real Sociedad San Sebastian. 

Evropské kluby, které v této sezoně nejvíce sází na své odchovance:

 1. MŠK Žilina
  2. Dynamo Kyjev
  3. Sigma Olomouc
  4. 1. FC Slovácko
  5. Bnei-Sakhnin
  6. Admira Wacker
  7. Celta Vigo
  8. MFK Ružomberok
  9. Real Sociedad
  10. ND Gorica 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený MŠK Žilina (@mskzilina)