Sparta zvládla divokou přestřelku v Boleslavi, léčba Bílkem v Plzni nezabírá a Brno sestupuje

Páteční předehrávka dvaatřicátého kola české nejvyšší soutěže nabídla souboj Liberce s Brnem. Remíza 1:1 byla nakonec ztrátou pro obě strany, neboť domácí se chtěli vrátit do hry o pohárovou Evropu, zatímco hosté bojují o holé přežití v lize. Skóre otevřel po změně stran Mosquera, který v 77. minutě využil centru Peška a překonal gólmana Berkovce. V nastaveném čase druhého poločasu šokovala Slovan Zbrojovka, když se podařilo vyrovnat Růskovi.

Opava - Olomouc:

Sestupující Opava přivítala na své půdě Olomouc a po prvním poločase měli k výhře výrazně nakročeno hosté. V 29. minutě nalezl Látal centrem do šestnáctky Zrahradníčka, jehož zakončení Lasák vyrazit dokázal, ale dorážku Zifčáka již nikoliv. Slezský tým šel navíc o pár minut později do početní nevýhody po červené kartě pro Hrabrinu.

Opava se zmohla na odpor v 71. minutě, kdy nejprve dobrou šanci prohospodařil Juřena, ale odražený míč se dostal k Holíkovi, který stav srovnal. Sigma dokázala odpovědět o dvanáct minut později, kdy vrátil vedení hostům Chytil.

Příbram - Jablonec:

Sestupem ohrožená Příbram doma překvapivě obrala o body Jablonec a porazila jej 1:0. Středočeský klub udeřil po změně stran, když jedinou trefou utkání rozhodl o zisku cenných tří bodů v 77. minutě Mezera. Příbram se tak posunula o bod před Brno a na Teplice ztrácí pouhé dva body.

Ostrava - Zlín:

Ostravský Baník si po ztrátě se Spartou spravil chuť se Zlínem, který porazil jednoznačně 4:2. Již ve druhé minutě otevřel skóre Tetour, kterého v první půli následoval Zajíc. Po změně stran se sice Ševcům v krátkém sledu podařilo srovnat zásluhou Martineze a Hlinky, ale Buchta a zajíc vrátili domácím dvoubrankový náskok.

Slovácko - Bohemians:

Slovácko si dalším získaným bodem pojistilo čtvrté místo v tabulce, když doma remizovalo s Bohemians 1905. Tým z Uherského Hradiště poslal do vedení již v desáté minutě Havlík, ale během první půle dokázali Klokani odpovědět po trefě Ljovina. Další trefy se ale diváci nedočkali, proto utkání dopadlo smírně 1:1.

Teplice - České Budějovice:

Teplice zvládly důležitou misi proti Českým Budějovicím a rozhodly tak o dalším sestupujícím, kterým je Zbrojovka Brno. Hráči ze Stínadel se tak zbavili jednoho pronásledovatele, který si brousil zoubky na setrvání mezi tuzemskou elitou. Skóre otevřel krátce po změně stran Moulis a náskok poté ještě pojistil Mareček.

Pardubice - Plzeň:

Léčba novým trenérem nefunguje a Bílek si tak připsal druhou porážku po svém nástupu do Plzně. Pardubice v Ďolíčku poslal do vedení Cadu, hosté navíc v první půli přišli o vykartovaného Kašu. Východočeskému klubu se dařilo i ve druhém poločase, kdy náskok zvyšoval Černý. V samotném závěru zkázu Viktorie dokonal Surzyna, který upravil na konečných 3:0.

Mladá Boleslav - Sparta:

Pražská Sparta využila zaváhání Jablonce a dostala se na druhém místě do tříbodového náskoku. Výhru na půdě Mladé Boleslavi lemovala divoká přestřelka, kterou odstartoval Wiesner již v deváté minutě. O chvíli později srovnal stav Škoda, který v závěru půle opět vyrovnával po trefě Karlssona. Domácí mohli jít i do vedení, ale přesný zásah Matějovského nebyl uznán z důvodu ofsajdu.

Po změně stran poslal Boleslav přeci jen do vedení Zmrhal, ale ani Sparta se nenechala v produktivitě zahanbit. Dva přesné zásahy přidal Hancko a v závěru přidal branku také Polidar. Budínský pak jen pár vteřin před závěrečným hvizdem upravil na 4:5.

Slavia - Karviná:

Pražská Slavia má již titul s předstihem zajištěný, ale i nadále se snaží prodloužit svou sérii bez porážky. To se ji podařilo i proti Karviné, i když svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského chtěli spíše vyhrát, než jen remizovat 1:1. Skóre utkání otevřel pět minut před koncem první půle Holeš, ale hosté se zmohli na odpověď v závěru druhého poločasu. Přesným zásahem se totiž blýskl Čmelík.

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 77. Mosquera - 90.+3 Růsek. Rozhodčí: Lerch - Dobrovolný, Šimáček - Hrubeš (video). ŽK: Pernica (Brno). Diváci: 850 (omezený počet).
Liberec: Knobloch - Fukala, Chaluš, Jugas (46. Purzitidis), Mikula - Faško (58. Mosquera), Mara (76. Matoušek) - Koscelník, Sadílek, Pešek (90.+2 Michal) - Rabušic (58. Rondič). Trenér: Hoftych.
Brno: Berkovec - Bariš, Hlavica, Pernica, Moravec - Čermák - Štepanovský (82. Fousek), Růsek, Texl (75. Fila), Reiter (67. Přichystal) - Hladík. Trenér: Dostálek.

SFC Opava - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)

Branky: 71. Holík - 29. Zifčák, 83. Chytil. Rozhodčí: Klíma - Caletka, Antoníček - Dorušák (video). ŽK: Helešic - Radek Látal, Assoubre, Fiala. ČK: 36. Hrabina (Opava). Diváci: 393 (omezený počet).
Opava: Lasák - Březina (69. Rychlý), Hnaníček, Kulhánek, Hrabina - Večerka - Mondek (69. Kramář), Nešický (58. Darmovzal), Hellebrand (69. Holík), Helešic - Dedič (58. Juřena). Trenér: Skácel.
Olomouc: Macík - Radek Látal, Beneš, Štěrba, Vepřek (17. Sladký, 79. Assoubre) - Breite, Slaměna (61. Chytil) - Zahradníček (79. Fiala), Daněk, González - Zifčák (61. Hála). Trenér: Radoslav Látal.

FK Příbram - FK Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 77. Mezera. Rozhodčí: Marek - Paták, Hock - Berka (video). ŽK: Mezera, Pilík, Antwi - Kratochvíl, Zelený, Pleštil, Rada (trenér). Diváci: 162 (omezený počet).
Příbram: Šiman - Nový, S. Kingue, O. Kingue (40. Cmiljanovič), Mezera - Pilík, Zorvan (90.+2 Kvída), Rezek, Soldát, Vávra (84. Antwi) - Lubega (90.+2 Voltr). Trenér: Valachovič:
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob (85. R. Hrubý) - Hübschman (82. Chramosta) - Pleštil (66. Smejkal), Považanec, Kratochvíl, Jovovič (66. Pilař) - Doležal. Trenér: Rada.

FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)

Branky: 10. Havlík - 25. Ljovin. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Adam (video). ŽK: Sadílek - Bačkovský. Diváci: 760 (omezený počet).
Slovácko: Bajza - Tomič, Kadlec, Hofmann, Havlík - Mareček (73. Šimko), Daníček - Petržela (78. Kohút), Sadílek, Navrátil (73. Jurečka) - Cicilia (73. Kliment). Trenér: Svědík.
Bohemians: Bačkovský - Bederka, Köstl, Krch - Dostál, Květ (90.+3 Vacek), Hronek (83. Novák), Ljovin, Vondra (90.+3 Kosek) - Pulkrab (83. Keita), Puškáč (78. Osmančík). Trenér: Klusáček.

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 48. Moulis, 74. Mareček. Rozhodčí: Hocek - Flimmel, Ratajová - Lerch (video). ŽK: Mazuch, Moulis - Vais, Novák, Králik, Čolič. Diváci: 646 (omezený počet).
Teplice: Grigar - Vondrášek, Mazuch, Knapík, Hyčka - Mareček, Jukl (90.+2 Shejbal) - Kodad (90.+2 Macej), Fortelný (61. Trubač), Moulis (72. Černý) - Mareš (61. Vukadinovič). Trenér: R. Kučera.
Č. Budějovice: Vorel - Čolič, Havel, Králik, Novák (70. Skovajsa) - Havelka (55. Brandner), Vais (89. Javorek) - Mészáros (55. Diop), Čavoš, Mršič - Alvir. Trenér: Horejš.

FK Pardubice - Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)

Branky: 44. Cadu, 67. Černý, 88. Surzyn. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Vaňkát - Cieslar (video). ŽK: Ewerton - Kaša. ČK: 45.+1 Kaša (Plzeň). Diváci: 259 (omezený počet).
Pardubice: Letáček - Cadu, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Kostka, Solil, Tischler (84. Surzyn), Ewerton (88. Sláma) - Černý (74. Huf). Trenér: Novotný.
Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Hejda, Falta - Bucha (63. Káčer), Kalvach (83. Kayamba), Čermák (74. Mihálik) - Ba Loua (46. Hybš), Ondrášek (46. Kovařík), Šulc. Trenér: Bílek.

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 4:5 (2:2)

Branky: 12. a 43. Škoda, 48. Zmrhal, 90.+4 Budínský - 54. z pen. a 70. Hancko, 9. Wiesner, 40. Karlsson, 90.+1 Polidar. Rozhodčí: Ginzel - Vlček, Hájek - Marek (video). ŽK: Skalák, Douděra, Řezník - Souček, Hanousek.
Ml. Boleslav: Šeda - Douděra, Řezník, Šimek, Preisler (80. Malínský) - Skalák, Dancák, Matějovský, Zmrhal - Škoda, Jiří Klíma (80. Budínský). Trenér: Jarolím.
Sparta: Nita - Wiesner, Vitík (46. Souček), Hancko, Hanousek - Karlsson, Pavelka, Sáček (76. Polidar), Dočkal, Hložek - Juliš (64. Karabec). Trenér: Vrba.

Slavia Praha - MFK Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 40. Holeš - 86. Čmelík. Rozhodčí: Petřík - Hrabovský, Nádvorník - Machálek (video). ŽK: Kačaraba, Deli - Neuman, Bartošák, Sinjavskij, Šindelář.
Slavia: Kolář - Bah, Kačaraba (86. Zima), Deli, Bořil - Holeš (58. Beran) - Sima, Stanciu (58. Lingr), Ševčík (59. Traporé), Olayinka - Kuchta (68. Van Buren) Trenér: Trpišovský.
Karviná: Neuman - Pereira (45. Sinjavskij), Santos, Šindelář, Dramé, Bartošák - Čmelík, Mangabeira (79. Jursa), Herc, Mikuš (79. Zych) - Tavares (31. Qose). Trenér: Weber.