Sparta podle dánského tisku brzy představí svou posilu z Aarhusu, Plavšiče chtějí i v LaLize

Sparta podle dánského tisku brzy představí svou posilu z Aarhusu, Plavšiče chtějí i v LaLize

V FC Kodaň si sice jako teenager ještě nekopl, ale později v týmech Brønshøj, Lyngby a Aarhus Gymnastikforening už s vytížením trable neměl.

A o kom že je řeč? Samozřejmě že o šestadvacetiletém krajním obránci Casperu Højerovi Nielsenovi, jenž se stane jednou z prvních letních posil Sparty.

Podle dánského listu Bold to vypadá, že už je vše hotovo a čeká se jen na to, až letenské "S" důležitou tvář pětinásobného šampiona dánské Superligy veřejně představí.

K dohodě mělo dojít před pár dny, s tím, že přestupová suma 600 tisíc eur, což je necelých 16 milionů korun, byla domluvena ještě delší dobu.

Bek, jenž byl v minulosti spojován také s odchodem do Celtiku Glasgow, má sice podle specializovaného serveru transfermarkt.com aktuální tržní cenu 2,5 milionu eur, nicméně cenu sráží skutečnost, že mu na současném působišti pomalu dobíhá kontrakt (31. prosince 2021).

Opora nyní čtvrtého týmu dánské ligy už tak má před sebou poslední dvě vystoupení proti Brøndby a Midtjyllandu a po krátké dovolené by se měla na start letní přípravy hlásit Pavlu Vrbovi v Praze.

P.S.: U toho už ovšem nebude Srdjan Plavšič, jemuž na stole leží nejen nabídka z konkurenční Slavie. Zájem má jak belgický Waregem, tak španělské celky Cádiz a Deportivo Alavés. Právě patnáctý tým LaLigy údajně zatím ohledně Srba největší tah na branku.

 

Horké léto v Plzni. Tohle je pět hlavních úkolů, které musí Bílek co nejdříve vyřešit!

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.