Tottenham nezvládl souboj s Aston Villou, Arsenal vydřel výhru s Crystal Palace až v závěru

Předposlední kolo této sezóny anglické Premier League bylo rozehráno. Manchester United doma remizoval se sestupujícím Fulhamem, Southampton doma nestačil na Leeds. Manchester City podlehl Brightonu. Chelsea zvládla souboj s Leicesterem.

Rudým ďáblům doma proti Fulhamu o moc nešlo a platilo to i na druhé straně, neboť londýnský klub už je jistým sestupujícím. Manchester United naopak zakončí sezónu na druhém místě a soustředí se na finále Evropské ligy. I přesto ale otevřel skóre kanonýr Edinson Cavani, jeho gól ale Red Devils na výhru nestačil, neboť poté srovnal Bryan.

V souběžně hraném zápase doma Southampton podlehl Leeds 0:2. Hosté šli do vedení ve 73. minutě, kdy se trefil útočník Bamford, jeho trefu a vítězství pak v nastavení pečetil gólem na 2:0 Roberts.

Jistojistý vítěz Premier League Manchester City vedl na hřišti Brightonu 2:0, tři body si přesto nepřipsal. Ba dokonce ani jeden. Tým, který úspěšně zvládl boj o záchranu, totiž v průběhu druhého poločasu vývoj skóre otočil a připisuje si skalp brzy nového mistra Anglie 3:2. Za Citizens se trefili Gündogan a Foden, za domácí pak otáčeli Trossard, Webster a Burn. Hosté navíc už od desáté minuty dohrávali bez vyloučeného Cancela.

Leicester o víkendu porazil Chelsea ve finále FA Cupu, důležitý souboj v rámci ligy ale proti tomuto soupeři nezvládl. Lišky v rámci boje o Ligu mistrů podlehli Blues 1:2. Za Chelsea skórovali Jorginho a Rüdiger, za hosty poté pouze korigoval stav Iheanacho.

Sedmatřicáté kolo ostrovní nejvyšší soutěže pokračovalo i ve středu a fanouškům nabídlo hned šest zápasů. Everton uspěl doma s Wolverhamptonem a radoval se ze zisku tří bodů. Jedinou trefu utkání zaznamenal krátce po změně stran Richarlison.

Podobný výsledek zaznamenal také Newcastle, který na své půdě přivítal Sheffield. Utkání rozhodl v nastavení první půle Willock. Ztrátu naopak hlásí Tottenham, který nezvládl duel s Aston Villou. Domácí dostal do vedení v osmé minutě Bergwijn, ale poté si vlastní gól dal Reguilón. Krátce před koncem první půle obrat dokonal Watkins.

Londýnský Arsenal se na výhru s Crystal Palace pořádně nadřel a rozhodl až v samotném závěru. Skóre otevřel v první půli Pepe, ale na jeho trefu dokázal po změně stran reagovat Benteke. Gunners urvali tři body až v nastaveném čase druhého poločasu, kdy se prosadili Martinelli a znovu Pepe.