Sparta odtajnila, koho bude volit na post předsedy FAČR: Fousek má lepší projev, Poborský vše dokládá čísly a statistikami

Sparta odtajnila, koho bude volit na post předsedy FAČR: Fousek má lepší projev, Poborský vše dokládá čísly a statistikami
OBSAHUJE OHLASY

AC Sparta Praha bude v červnu ve volbě předsedy FAČR volit Karla Poborského. „Protože je naším cílem být transparentním klubem a cítíme jako důležité vysvětlovat naše kroky, chci Vám sdělit, proč dostane náš hlas,“ prohlásil v tiskové zprávě pro sparta.cz generální ředitel Letenských František Čupr.

„V první řadě bych chtěl zdůraznit, že v těchto volbách určitě nejde o souboj mezi dobrem a zlem, mezi černou a bílou. Jde o politickou bitvu, v níž se střetnou dva kandidáti, kteří jsou dlouhá léta spojeni s českým fotbalem. Přijde mně proto velmi podezřelé, jak je Karel Poborský některými napadán za působení v centrále FAČR. Tuto osobní historii mají přeci oba kandidáti. A Karel Poborský v daleko menší míře, než Petr Fousek,“ píše ve zprávě generální ředitel Sparty.

„Osobně jsem se setkal s oběma kandidáty. Vždy jsem preferoval obsah nad formou. Při sledování debaty kandidátů na ČT sport a zejména při osobním rozhovoru jsem pozoroval u Karla Poborského mnohem větší důraz na to, jaká řešení navrhuje. To vše doložené čísly a statistikami,“ pokračoval.

Protikandidáta Poborského Petra Fouska podpořila pražská Slavia. „Petr Fousek má jistě lepší projev, nicméně jeho vzletné fráze nejsou většinou naplněné adekvátním obsahem, souborem navrhovaných řešení a plánem konkrétních kroků. A stálé opakovaní jeho vazeb na FIFA a UEFA problémy českého fotbalu nevyřeší,“ dodal.

„Jsem rád, že před volbou předsedy není dopředu jasný výsledek. A že máme kandidáty, kteří ze sebe musí dostat maximum, aby získali hlasy delegátů valné hromady. Věřím, že Karel Poborský by byl dobrým předsedou. A že po vítězství v předsednické volbě by sestavil tým z odborně schopných lidí, kteří společně s ním posunou fotbal správným směrem,“ zakončil pro web sparta.cz.

Zdroj: sparta.cz