Švancaru nebaví dominance vršovických mistrů: Konkurovat Slavii není nyní schopen nikdo a v ničem

Švancaru nebaví dominance vršovických mistrů: Konkurovat Slavii není nyní schopen nikdo a v ničem

To, když někdo vyhraje soutěž o 12 bodů a hraje si v podstatě svou vlastní ligu, Petra Švancaru nebaví. Současný hráč Vilémovic se obává, že bude slávistická dominance pokračovat i v soutěžním ročníku 2021/2022.

Exslávista tím ovšem ve svém sloupku pro aktualne.cz nechtěl povědět, že by to sešívanému "S" nepřál. "Projet celou sezonu bez porážky a s historickým rekordem v této kategorii je něco neskutečného a umím si představit, jak to bylo náročné na psychiku. Na každý špíl musíte být připravení, soustředění, mentálně silní. Hrajete o vítězství, o titul, k tomu o prodloužení rekordu v neporazitelnosti, ale také o místo v sestavě a prémie. Každý víkend to prožívali, obrovská úcta za to, co slávisté dokázali. Na druhé straně jsem z toho poněkud mrzutý. Zisk titulu o dvanáct bodů v celkovém pořadí mě nebaví. To je přece šílené! Já si přeju soutěž vyrovnanou, napínavou, zajímavou. Ne takovou dominanci jednoho klubu, která trvá už více let. Mluví ze mě fanoušek, který chce, aby bylo na co koukat, o co bojovat," informoval na stránkách aktualne.cz bývalý mládežnický reprezentant Česka, jehož jedinou zahraniční štací kariéry byl Inter Bratislava.

Někdejší forvard Brna, Příbrami, Slovácka, Žižkova i Opavy, jenž v současnosti Zbrojovce pomáhá shánět obchodní a reklamní partnery, ocenil v rámci posledního kola i slávistického protivníka Dynamo České Budějovice. V jaké souvislosti? "Nesmírně se mi líbilo gesto hráčů Českých Budějovic, když mistrovi před jeho korunovací, ale ještě před vzájemným zápasem, udělali slavnostní špalír. Přiznávám, že jsem to ještě nikdy neviděl ani v zahraničí. Zatleskat soupeři ještě před zápasem za to, co dokázal, je projev nejvyššího uznání a já tleskám Jihočechům. Bojím se však další sezony a dalších let. Nechci říct, že proti Budějovicím nasadila Slavia béčko, to bych se dotkl Budějek a jejich výkonu, ale určitě nepostavila to nejlepší. A stačilo to. Naprosto suverénně zvládala zápasy s Plzní a se Spartou, největšími konkurenty. V derby hrála po utkání v Evropské lize, bylo na hráčích cítit, že jsou unavení, nepodali ani oslnivý výkon, ale stejně to zvládli výsledkově i herně. Konkurovat jí není nyní schopen nikdo a v ničem. Je otázka, jak dlouho ještě bude Slavia takhle dominovat," pokračoval aktualne.cz citovaný Švancara.

Ten současně vypíchl i vzestup Jana Kuchty, jenž se nakonec podělil se sparťanem Adamem Hložkem o střeleckou korunu. "Jan Kuchta pro mě zůstává až nepochopitelnou postavou. Před dvěma roky by asi nikdo neřekl, že to může být hráč do mistrovského celku. Obrovsky se zvedl. Ale to je jenom důkaz slávistického příběhu, jak trenér Jindřich Trpišovský z neznámých hráčů dělá reprezentanty až hvězdy. Doufám, že se Kuchta nenamíchne, ale podle jeho předchozích výkonů do Slavie ani jít neměl. A vidíte, kam se vytáhl," chválil třiačtyřicetiletý odborník, jehož pohled na věc nabídly stránky aktualne.cz.

Pekhart by z Legie mohl zmizet i předčasně: Ve 32 letech mám asi poslední šanci podepsat někde velkou smlouvu

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.