Od Júsufa až po Vaněčka aneb 5 případných nových útočných možností pro Jílkovu Sigmu

Od Júsufa až po Vaněčka aneb 5 případných nových útočných možností pro Jílkovu Sigmu

Sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář už má splněno ohledně trenérského štábu (na hanácké místo činu vrátil tandem Václav Jílek a Jiří Saňák) a nyní se může soustředit na posílení stávajícího kádru.

Přítomnost testovaného Solomona Omaleho z druholigového Prostějova už je jistotou, nicméně Olomouc musí jednat zejména na ofenzivním poli a to i z toho důvodu, že má na dlouhodobé marodce Yunise a Zifčák nebo Nešpor skončili ročník jen na třech brankách, což vskutku není mnoho.

Mezi vytipovanými ofenzivními tykadly, do něhož by mohla Sigma investovat, je podle zdrojů Deníku Sport hned několik známých tváří. Jednou z nich je stále mladý Ondřej Šašinka, kolem něhož ovšem krouží také Svědíkovo Slovácko, které je v tuto chvíli o něco lákavější adresou a podle všeho dojde na roční hostování s opcí právě v Uherském Hradišti.

Hanácký seznam obsahuje také jméno o rok mladšího Antonína Růska z padající Zbrojovky Brno, který nasázel sedm branek i podprůměrném klubu a zřejmě by byla škoda, kdyby měl opět hrát jen FNL. Pavel Pillár ze Sport Investu už se ostatně nechal slyšet, že budou jeho budoucnost intenzivně řešit. Zájem ovšem projevuje i Baník Ostrava a jednání tak nebudou úplně snadná.

Další z možností se zdá být ostřílený David Vaněček, o něhož se měl funkcionář Minář pokoušet v posledních letech hned několikrát. Po jeho konci v maďarském klubu Diósgyöri VTK už by se to ovšem třeba mohlo povést. Tím spíš, že jeho agent Karol Kisel informoval o tom, že bývalému střelci Teplic či Hradce hledá nový klub nejen v zahraničí, ale i v Ćesku.

V úvahu připadá také sešívaný majetek Júsuf Hilál, který strávil podzim v Liberci a jaro dohrával v Edenu, kde během 131 ligových minut jednou skóroval. Pakliže by se Slavia na trhu skutečně vydala pro olomouckého gólmana Aleše Mandouse, součástí možné kompenzace by mohl být právě bývalý útočník Bohemians Praha 1905.

Známou tváří spojovanou se Sigmou je pak také senegalský forvard Dame Diop, jenž operuje v české nejvyšší soutěži opět od letošního jara. V Dynamu České Budějovice toho ovšem exslávista příiš neodehrál, za čtyři měsícea 544 poskytnutých minut nerozvlnil síť ani jednou a na změnu prostředí by mohl slyšet. Záležet bude i na tom, jestli náhodu nedostane někdejší hráč Baníku i Zlína na Střeleckém ostrově ještě jednu šanci.

Sportovní ředitel Votroků Sabou vysvětlil sázku na triumvirát Koubek, Hejkal a Rolko

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.