Varane má namířeno do Anglie, Real by měl dostat 70 milionů

Varane má namířeno do Anglie, Real by měl dostat 70 milionů

Podle informací španělského deníku ABC je velmi pravděpodobné, že obránce Realu Madrid Raphaël Varane v klubu v létě nezůstane. Francouzský stoper by měl údajně odejít za 70 milionů eur do anglického Manchester United, který jde do příští sezóny s jasným cílem - vyhrát Premier League.

United by chtěli podle španělských médií přestup dotáhnout ještě před začátkem letošního Eura, na kterém je Francie favoritem a hrozilo by tak případné zvýšení už tak vysoké tržní hodnoty osmadvacetiletého obránce. Varane působí v Realu od roku 2011, kdy přišel z francouzského Lens. Během doby jeho angažmá v hlavním městě Španělska se o jeho možném odchodu spekulovalo hned několikrát.

Mezi zájemce patřily vždy přední klub z Anglie nebo z Francie. V létě 2017 byl na spadnutí jeho přestup do Paris Saint-Germain, na poslední chvíli však bylo rozhodnuto, že Varane zůstane v Realu. Tam je jedním ze služebně nejstarších hráčů a odehrál tam přes 300 soutěžních zápasů.

Raphaël Varane už má za sebou poměrně bojatou kariéru. S Realem madrid vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů UEFA, s národním týmem zase Mistrovství světa 2018. V příští sezóně tedy možná bude moci přidat i jednu z anglických trofejí.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.