Před rebelem Bendtnerem stojí nová výzva: Doufám, že mi to dát tolik, nebo ještě možná víc, než když jsem byl hráčem

Před rebelem Bendtnerem stojí nová výzva: Doufám, že mi to dát tolik, nebo ještě možná víc, než když jsem byl hráčem

Nicklas Bendtner nehrál soutěžní zápas v profesionální soutěži ani v roce 2021, ani v roce 2020. Tento týden pak potvrdil, co už bylo všem zasvěcenějším jasné a sice to, že věší kopačky na pomyslný hřebík.

Někdejší kontroverzní reprezentant Dánska s 81 mezinárodními starty a 30 brankami vše potvrdil v interview pro televizní kanál Discovery, v rámci něhož mimo jiné prozradil, že jeho další kroky povedou k trenérskému řemeslu.

"Doufám, že mi to dát tolik, nebo ještě možná víc, než když jsem byl hráčem. Takto budu stále součástí fotbal," nechal se slyšet bývalý útočník celé řady evropských celků.

Naposledy byl pod smlouvou v FC Kodaň, za níž si naposledy zahrál v roce 2019. I když měl mít namířeno do čínské Super League, nakonec se tak kvůli koronavirové krizi nestalo a od loňska byl k zastižení výhradně v jedné z amatérských soutěží v jeho rodné zemi.

Předtím ho jeho cesty zavedly kupříkladu do Arsenalu, Juventusu, Wolfsburgu, Rosenborgu Trondheim, Sunderlandu, Birminghamu City nebo Nottinhgamu Forest. Nejgólovější etapu své kariéry prožil v norské Eliteserien, v níž se mu podařilo vybojovat dva mistrovské tituly. Mezi jeho získané trofeje patří i dvojnásobné ovládnutí FA Cupu, triumf v DFP Pokalu nebo uzmutí Scudetta v Serii A.

Na jaké dánské štaci asi novou kapitolu svého fotbalového dobrodružství odstartuje?

Soutěžte s Ryobi o 10 míčů adidas, s nimiž se letos bude hrát na mistrovství Evropy!