Letošní Euro? Jako rovná soutěž mi to úplně nepřijde, cosi jako fair play odplulo kamsi do neznáma, říká Bosák

Letošní Euro? Jako rovná soutěž mi to úplně nepřijde, cosi jako fair play odplulo kamsi do neznáma, říká Bosák

Jaromíra Bosáka stále trápí - dle jeho slov - nesmyslné rozhodnutí o rozprostření mistrovství Evropy po celém Starém kontinentu.

"Můžu si myslet, co chci o úrovni hokejového mistrovství světa bez zhruba 250 nejlepších světových hráčů, nic lichotivého to nejspíše nebude, ale jednu věc musím hokeji nechat. Aspoň se hraje na jednom fleku, v jedné bublině a odpadá tak celá řada starostí a potíží, kterým budou vystaveni nejen čeští hráči. O fanoušcích a novinářích vůbec nehovořím. Co dodat k tomu, že velká část členů novinářské obce vůbec nemá jasno, jestli se bude moci vypravit do Londýna a hlavně do Glasgow. Na druhou stranu dlouhodobý pobyt na místě v momentě, kdy nebude přítomen český tým, ani nemá valného smyslu. Jaksi nebude co dělat, o čem psát a natáčet," uvedl dlouholetý komentátor České televize ve svém komentáři pro web seznamzpravy.cz.

Vadí mu i skutečnost, že Česko a Chorvatsko nebude mít srovnatelné podmínky jako zbylé dva týmy skupiny Anglie a Skotsko. "Jedni budou cestovat v den utkání, tudíž stráví na cestě třeba pět šest hodin a poté se po vyklopení z autobusu z letiště půjdou rovnou rozcvičovat na hřiště (s krátkodobým ubytováním a odpočinkem se vzhledem k nastaveným pravidlům nedá počítat), zatímco druzí v klidu posnídají, poobědvají, v klidu si dají šlofíka, masáž a vůbec všechno, co je potřeba a s velkým předstihem se vydají na stadion. Odpočatí, neunaveni cestou. Může to vypadat jako nepříliš podstatná záležitost, ale každý, kdo jel na utkání jakékoli soutěže více jak hodinu v libovolném dopravním prostředku, si nejspíše pamatuje, že po dojezdu do místa určení nebyl úplně nejčerstvější a leckdy trvalo i dvacet třicet minut na hřišti, aby se srovnal do obvyklé herní pohody. Jistě, reprezentanti se nebudou mačkat v autě nebo autobuse, ale letadlo má také své nevýhody, ne každý ho snáší ideálně, navíc autobusu se při závěrečné části cesty stejně nevyhnou. A to vůbec nedohlédám na konec myšlenky, co se asi tak stane, když třeba nad Glasgow zavládne mlha znemožňující přistání. Bude zápas kontumován v neprospěch týmu kroužícího nad letištěm, jelikož náhradní termíny prostě nejsou? Přitom nemusí jít jen o problém klimatický, stačí nepříjemná havárie na dálnici a zablokovaná komunikace a další možné taškařice osudu. Mají být poté trestáni hráči jednoho z mužstev, kterým je znemožněno se dostavit na místo určení? Tohle mi jako rovná soutěž úplně nepřijde," přidal na seznamzpravy.cz šestapadesátiletý odborník.

To, že se nepřistupuje ke všem stejně a že se nevytváří obdobné podmínky pro všechny účastníky evropského klání Bosáka pobuřuje. "Snahu o přemístění inkriminovaných zápasů do jiných pořadatelských měst UEFA zamázla, zřejmě panovaly obavy z reakcí anglických a skotských příznivců, ale i organizátorů, navíc nechtěly příslušné orgány vytvořit precedens pro další možné zápasy, které plán šampionátů poslal do britských měst. Cosi jako fair play odplulo kamsi do neznáma. Jen aby si ostrovní horalé nenaběhli na vlastní vidle. Skotský tým nastoupil do duel s Nizozemci s hodně oslabeným kádrem, protože u Johna Flecka vyšel pozitivní test na koronavirus, on a dalších šest spoluhráčů muselo zůstat v karanténě a na Algarve, kde se hrálo zmíněné utkání, odcestovat nemohli, tudíž měl trenér Clarke k dispozici jen devatenáct hráčů. Docela by mě zajímalo, jak dlouhou karanténu budou mít skotští hráči nařízenou, kdy se mohou vrátit k týmu a poté i nastoupit v utkání mistrovství Evropy. Hlavním důvodem, proč Češi a Chorvaté museli vzdát ubytování v zaplacených hotelích a střediscích přímo na ostrovech, bylo to, že pokud by došlo k jedinému zachycenému případu nákazy covidem-19, celé mužstvo musí zamířit do přísné karantény a jeho účast na šampionátu končí," připomněl na seznamzpravy.cz dlouholetý tuzemský novinář, jenž trénuje v Šestajovicích a hraje za Real TOP Praha.

Druhé kolo soutěže s Ryobi o dalších 10 míčů adidas, s nimiž se letos bude Euro!

Zdroj: seznamzpravy.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.