Arsenal si chce zajistit příchod ambiciózního portugalského záložníka co nejdříve. Bojí se, že jeho cena vzroste

Arsenal si chce zajistit příchod ambiciózního portugalského záložníka co nejdříve. Bojí se, že jeho cena vzroste

Není žádným tajemstvím, že Arsenal již delší dobu stojí o služby portugalského záložníka Wolverhamptonu Rúbena Nevese. Ten pochází, stejně jako trenér Arsenalu Mikel Arteta, z Pyrenejského poloostrova a podle informací španělských médií už byl Arteta s Nevesem v kontaktu. V ideálním případě si chce Arsenal zajistit služby perspektivního záložníka co nejdříve, bojí se totiž, že na nadcházejícím evropském šampionátu jeho tržní hodnota vzroste.

Podle španělského deníku Todofichajes už jsou Gunners s Rúbenem Nevesem dohodnuti na čtyřletém kontraktu, kluby však ještě musí dohodnout přestupovou částku, která se v tuto chvíli podle Todofichajes pohybuje okolo čtyřiceti milionů eur. Čtyřiadvacetiletý Neves přitom není na Britských ostrovech žádným nováčkem, v projektu Wolverhamptonu působí již od roku 2017.

Neves byl totiž součástí projektu tehdy druholigového Wolverhamptonu a portugalského agenta Jorge Mendese, který do Anglie posílal ambiciózní hráče ze své domovské země, mimo jiné Ruie Patrícia, Joaa Moutinha a Dioga Jotu.

Odchovanecm Porta Neves vybojoval s Wolverhamptonem postup do Premier League již v sezóně 2017/18 a od té doby nastupoval v nejvyšší anglické soutěži pravidelně. Dohromady vynechal během svých třech sezón v Premier League pouhých pět zápasů, do všech ostatních zasáhl. V portugalském národním týmu působí Neves již od roku 2015 a doposud si v jeho dresu připsal dvacet startů.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.