Fousek považuje přesun utkání z Glasgow za málo pravděpodobný, předsedou komise rozhodčích chce Příhodu

Fousek považuje přesun utkání z Glasgow za málo pravděpodobný, předsedou komise rozhodčích chce Příhodu

V úterý 8. června se poprvé v sídle Fotbalové asociace České republiky na pražském Strahově sešel nový výkonný výbor pod vedením nově zvoleného předsedy Petra Fouska, který, jak známo, na valné hromadě v Nymburce porazil svého protikandidáta Karla Poborského. Na následné tiskové konferenci Fousek mluvil o nadcházejícím Euru i pravděpodobném předsedovi komise rozhodčích profesionálních soutěží.

Předsedou komise rozhodčích je v tuto chvíli Portugalec Pereira, který byl ve funkci dočasně pro jaro 2021. Ze zápisu výkonného výboru je zřejmé, že se jednomyslně shodl na tom, že by chtěl za předsedu bývalého mezinárodního rozhodčího z Loun Radka Příhodu, což ještě musí schválit Ligová fotbalová asociace. 

„Pana Příhodu pozveme na příští výkonný výbor 30. června, kde nám osobně řekne svou představu. Já sdílím jeho představu, že jako si trenér vybírá svůj realizační tým, tak si předseda vybírá členy své komise. Nedokážu si představit, že bychom mu diktovali, kdo tam má být. Jak bude vypadat jeho další vize a koncepce, o tom bych nechtěl mluvit. S tím nás seznámí on,“ popsal Fousek na tiskové konferenci následující postup ohledně obsazení komise rozhodčích.

V posledních dnech se také spekulovalo o možném přeložení zápasů české reprezentace na mistrovství Evropy z Glasgow, jelikož skotské podmínky jsou poměrně restriktivní a český národní tým kvůli nim musí zůstat v Praze a na sv zápasy základní skupiny létat na otočku. 

„Já se s možností přeložení zápasů seznámil až po svém zvolení. Hrozně nás handicapuje čas. UEFA i skotský svaz mají své záležitosti nastaveny. Překlad utkání považuju za velmi málo pravděpodobný až nemožný. Nějaká komunikace je, ovšem nerad bych vzbuzoval falešné naděje. Ale říkám, udělejme z nevýhody výhodu,“ přiznal Fousek, že přeložení zápasů za pravděpodobné rozhodně nepovažuje.