Výhru v generálce s Albánií vystřelil Masopust, v závěru navyšoval Čelůstka

Generálku na letošní Euro sehrála v pražské Generali Česká pojišťovna areně česká reprezentace v úterý večer proti Albánii. V úvodu zápasu vstřelil úvodní gól Schick, ještě do konce první půle však srovnal na 1:1 Cikalleshi. Vítězný gól na 2:1 vstřelil po přihrávce od Daridy v 68. minutě Masopust. V závěru zápasu přidal třetí gól českého výběru stoper Čelůstka.

Češi byli v zápase proti Albánii, která se na nadcházející mistrovství Evropy nekvalifikovala, jasným favoritem. Již v 16. minutě se dostal do první velké šance zápasu Jankto, avšak jeho střelecký pokus brankář Selmani pohotovým zákrokem vyrazil.

To o dvě minuty později už se skóre přípravného zápasu měnilo. Pohotovým centrem našel Masopust Schicka, který chladnokrevně zakončil přímo k levé tyči a poslal tak český výběr do vedení. Ve 28. minutě vystřelil Jankto pouze těsně vedle tyče. Ve 42. minutě se podařilo Albánii vyrovnat, když Cikalleshi bez váhání vystřelil a vymetl šibenici Vaclíkovy brány. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Vítězný gól v zápasu vstřelil v 68. minutě po přihrávce od Daridy a krátké individuální akci Masopust, který uklidil míč o vzdálenější tyč přímo za brankovou čáru. V 70. minutě zahrozil znovu Cikalleshi, svatyni však ochránil solidním zákrokem Vaclík. V 89. minutě pojistil výhru české reprezentace hlavou gólem na 3:1 střední obránce Ondřej Čelůstka a v generálce na nadcházející Euro si tak Češi připisují výhru 3:1.

Česko - Albánie 2:1 (1:1)

Branky: 18. Schick, 68. Masopust, 89. Čelůstka - 42. Cikalleshi
ŽK: 55. Souček - 54. Abrashi
Sestava Česko: Vaclík – Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil – Král (64. Holeš), Souček – Masopust, Darida (C), Jankto (64. Hložek) – Schick (64. Pekhart)
Sestava Albánie: Selmani – Ismaili, Djimsiti, Kumbulla – Veseli (71. Doka), Abrashi (C), Bare, Kallaku (54.Çekiçi), Trashi (71. Lenjani) – Manaj, Cikalleshi
Rozhodčí: Kralovič - Štrbo, Poláček (všichni Slovensko)