Ševci rádi šmejdí na Bazalech. Po Fillovi jim udělalo radost přivedení exslávisty Hrubého

Ševci rádi šmejdí na Bazalech. Po Fillovi jim udělalo radost přivedení exslávisty Hrubého

Záložník a odchovanec pražské Slavie Robert Hrubý bude v novém ročníku FORTUNA:LIGY hájit barvy zlínského Fastavu. Tam přichází z ostravského Baníku, respektive z Jablonce, kde strávil poslední sezónu.

Sedmadvacetiletý středopolař, který si v minulosti vyzkoušel angažmá ve Slavii, Teplicích, Ostravě a naposledy v Jablonci, odehrál v uplynulém ročníku v Radově mužstvu 26 zápasů a připsal v nich i 3 branky.

„O Roberta jsme hodně stáli, měl by být důležitým článkem záložní řady. Jeho styl hry je hodně důležitý pro přechod do útočné fáze. Máme radost, že jsme jeho příchod dotáhli“, komentoval s radostí příchod vysněné posily manažer Fastavu Zlín Zdeněk Grygera.

Přestup potvrdil i sportovní ředitel Baníku Ostrava Alois Grusmann, podle kterého bylo jednání se Zlínem bezproblémové. „Ozval se Zlín, který projevil zájem hráče získat na přestup, a poměrně rychle jsme sladili oboustranné představy o transferu. Robertovi přejeme hodně štěstí v novém týmu a samozřejmě děkujeme za odvedenou práci pro Baník,“ uvedl. Ostrava tak pouští během nekolika dní do Zlína již druhého hráče. V minulém týdnu putoval stejným směrem i zkušený Martin Filo.

Někdejší mládežnický reprezentant (dva starty získal i seniorské reprezentaci) Robert Hrubý zatím v české nejvyšší soutěži odehrál celkem 174 zápasů, ve kterých se mu povedlo vstřelit v osmi sezónách 16 branek.

Peška s Höjerem už má Sparta v domečku, o dalších posilách se jedná. O která jména jde?

Zdroj: fcb.cz, fcfastavzlin.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.