PRVNÍ HRACÍ DEN: Na úvod Eura Italové třemi góly rozložili Turky, ti vůbec netrefili bránu!

V naprosto jasnou záležitost se proměnilo úvodní utkání mistrovství Evropy mezi Itálií a Tureckem. Squadra Azzura porazila v Římě předem odevzdaného soupeře 3:0, byť o osudu duelu rozhodla až po přestávce. První gól šampionátu byl vlastenec Demirala, pak se trefili Ciro Immobile s Lorenzou Insignem.

Itálie - Turecko:
Byť byla Itálie před duelem s Turky celkem velkým favoritem, asi málokdo čekal, že prakticky celý zápas bude jejich souboj připomínat pověstný boj kočky s myší. Po oboustranně hodně opatrném začátku však Taliáni přebrali iniciativu a svého soupeře začali svírat v neúprosných kleštích.

První velkou šanci si v 18. minutě vypracoval Insigne, jeho utažená střela placírkou se však mezi tyče nevešla. O chvíli později pak vzrušení nabídla i prudká hlavička stopera Giorgiho Chielliniho, kterou nad břevno fantasticky vytěsnil gólman Ugurcan Cakir. Své parťáky tím však k útočení neprobral.

A tak dál kousali Italové, kteří obléhali tureckou svatyni jako Němci Stalingrad. Těsně před koncem poločasu se pak po evidentní ruce Turků měli dočkat penalty, o kterou je ovšem obral spící VAR.

Svěřence Roberta Manciniho to však zdravě nabudilo a po přestávce už spustili gólostroj. Navíc Turci se načali sami, když po nahrávce Domenica Berardiho skóroval do vlastní sítě břichem Merih Demiral. Druhý gól pak Italové přidali v 66. minutě, v níž ránu Leonarda Spinazzoly dorazil do sítě aktivní Ciro Immobile.

Turci tak museli otevřít hru, což přineslo jen další balón v jejich síti. O něj se postaral pro změnu Lorenzo Insigne, jenž po rychlé souhře poslal míč přesně k tyči.

Italové tak zcela zaslouženě přehráli svého soka 3:0 a hned v prvním utkání na Euru dokázali, že právem patří k hlavním favoritům šampionátu. To Turci dost zklamali, o čemž svědčí i statistika střel. Za celých 90 minut si totiž vypracovali pouze jednu a ani ta se mezi tyče nevešla. Šanci složit reparát budou mít ve středu v Baku proti Walesu, Italy čekají ve stejný den opět v Římě houževnatí Švýcaři.