Krásné gesto Lukakua! "Chrisi, miluju tě!" vzkázal belgický obr po sestřelení Rusů kamarádu Eriksenovi

Krásné gesto Lukakua! "Chrisi, miluju tě!" vzkázal belgický obr po sestřelení Rusů kamarádu Eriksenovi

Náhlý kolaps Dána Christiana Eriksena při sobotním utkání samozřejmě zasáhl i aktéry duelu Belgie - Rusko (3:0). A vůbec nejvíc pak útočníka ďáblů Romela Lukakua, který svůj první gól do sítě soupeře věnoval právě svému parťákovi z Interu Milán. 

Rozeběhl se totiž k lajně před televizní kameře a zakřičel: „Chrisi, miluji tě." Parťákovi z Interu Milán tak ukázal podporu, věnoval mu svůj gól a také parádním gestem ukázal, jak velké má srdce. Získal si jím celý fotbalový svět.

 "Před zápasem jsem brečel, protože jsem měl o Christiana strach. Bylo hodně těžké se soustředit," přiznal Lukaku krátce po hladkém triumfu o tři góly nad Ruskem.

On se sám pod jasnou výhru Belgičanů podepsal hned dvěma přesnými zásahy, přičemž ten první věnoval právě Eriksenovi. Přiběhl totiž ke kameře u postranní čáry a křičel do ní slova "Chris, I love you!", tedy "Chrisi, miluju tě!". A tyto záběry pak samozřejmě obletěly svět.

"Četl jsem, že je Chris mimo ohrožení života. Doufám v jeho brzké uzdravení, moje myšlenky jsou teď právě s ním a jeho rodinou," prohlásil Lukaku.

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.