Vaclík: Nabídky teď řešit nechci. Chorvati budou hrát ofenzivně, protože potřebují po úvodní prohře vyhrát

Vaclík: Nabídky teď řešit nechci. Chorvati budou hrát ofenzivně, protože potřebují po úvodní prohře vyhrát

Mužem zápasu Česko - Skotsko, který svěřenci trenéra Šilhavého dokázali vyhrát 2:0, se stal dvougólový střelec Patrik Schick, přesto řada fanoušků českého fotbalu připisuje obrovskou úlohu na úvodní výhře brankáři národního výběru Tomáši Vaclíkovi. Tomu končí k poslednímu červnu ve španělské Seville smlouva a na Euru tedy chytá tak trochu i za svojí budoucnost. Na případné nabídky ale prý v tuto chvíli nemyslí a koncentruje se na rozjeté mistrovství.

„Je to složité, nechci to nyní řešit, soustředím se hlavně na turnaj, protože to stejně neovlivním. Kvůli všem opatřením to stejně je těžké vše řešit. Uvidíme, co bude následovat po turnaji,“ prohlásil na tiskové konferenci s ohledem na možné nabídky Vaclík.

Již v pátek se česká reprezentace představí na evropském šampionátu podruhé, tentokrát však narazí na větší kalibr, než bylo Skotsko, a sice se utká s finalistou posledního mistrovství světa Chorvatskem. To navíc potřebuje český výběr nutně porazit, v úvodním zápase totiž podlehlo 0:1 Anglii.

„Čekám, že oni musí vyhrát, protože prohráli první zápas. Musí získat bezpodmínečně tři body, tak čekám, že budou hrát ofenzivně a budou chtít útočit. Viděl jsem záznam zápasu s Anglií, představu máme, ale ještě budeme mít video,“ uvedl Vaclík k pátečnímu zápasu s Chorvaty.

Čechům může k postupu teoreticky stačit pouze výhra se Skoty, alespoň bod ze zbývajících dvou zápasů s Chorvatskem a s Anglií by však postupové šance národního týmu výrazně zvýšil. Proti Chorvatsku Češi nastoupí v pátek 18. června v 18:00 a zápas se odehraje, stejně jako ten se Skotskem, v Glasgow.

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.