Odchod Depaye do Španělska je na spadnutí, v Lyonu mu končí smlouva

Odchod Depaye do Španělska je na spadnutí, v Lyonu mu končí smlouva

Nizozemský útočník Memphis Depay má ve francouzském Lyonu smlouvu pouze do konce této sezóny a po jejím vypršení zamíří s největší pravděpodobností jakožto volný hráč do španělské Barcelony. Barcelona po Memphisovi pokukovala už loni v létě, tehdy jí však veškeré plány na získání tohoto rychlonohého útočníka zhatily finanční problémy. 

Podle ESPN by mělo dojít k oficiálnímu oznámení dohody již během probíhajícího Eura, přičemž podle zákulisních informací si Depay Barcelonu z řady dalších zájemců sám zvolil. Velkým zájemcem o služby Depaye je údajně také Inter Milán, kterému se rovněž v posledních letech podařilo získat hned několik hráčů na volný přestup po konci smlouvy.

Sedmadvacetiletý Depay působí ve francouzském Lyonu od roku 2017, kdy přišel z Manchesteru United za přibližně 20 milionů eur. Od té doby odehrál Depay ve francouzské Ligue 1 139 zápasů, ve kterých vstřelil 63 gólů a zařadil se mezi největší osobnosti tamní ligy.

Před Lyonem Depay působil dvě sezóny v Manchesteru United, kde se mu však nedařilo úplně podle představ, především na podzim 2016, kdy zasáhl do pouhých čtyřech zápasů Premier League. Odchovanec PSV Eindhoven Depay ve španělské La Lize nikdy nepůsobil a podle španělských médií by jeho příchod mohl urychlit očekávaný odchod Ousmane Dembélého do Anglie.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.