Chelsea chce po výhře v Lize mistrů posilovat, kousek od rekordního přestupu je Grealish

Chelsea chce po výhře v Lize mistrů posilovat, kousek od rekordního přestupu je Grealish

Chelsea vyhrála v letošním roce Ligu mistrů a podle anglických médií se chystá dál posilovat. Jedním z nejžádanějších záložníků anglické Premier League je v tuto chvíli bezpochyby křídelník nebo střední ofenzivní záložník Aston Villy Jack Grealish, který je v tuto chvíli součástí anglické reprezentace na probíhajícím Euru.

Grealish je rodákem z Birminghamu a odchovancem Aston Villy, přičemž v žádném jiném klubu kromě půlročního hostování v Notts County. Podle španělského deníku Fichajes je v řadě zájemců o jeho služby v popředí hlavně londýnská Chelsea, pro kterou je příchod Grealishe prioritou tohoto léta, mimo jiné i protože je Angličan a kluby, které chtějí hrát Ligu mistrů, musí splnit limit odchovanců z vlastní země.

Co však možná mnohé překvapí, je přestupová částka. Podle deníku Fichajes totiž bude muset případný zájemce Aston Ville za Grealishe vyplatit 100 milionů britských liber, což je pdajně Chelsea, narozdíl od ostatních zájemců, rozhodnutá okamžitě udělat. Taková částka by pro Chelsea znamenala rekord v penězích vydaných za přestup hráče. V této chvíli utratili Blues nejvíce za španělského brankáře Kepu, který přišel do klubu v roce 2018 za 71 milionů britských liber.

O Grealishe se zajímají i oba kluby z Manchesteru, podle anglických médií jsou však ochotné za něj zaplatit maximálně polovinu požadované částky. V Aston Ville doposud Grealish odehrál přes 200 zápasů, ve kterých nastřílel 32 gólů. V klubu byl i po postupu zpět do Premier Legaue v roce 2019.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.