Sladký může vyměnit Andrův stadion za Střelecký ostrov, Sigma je blízko Růskovi, Sedlákovi i Jemelkovi

Sladký může vyměnit Andrův stadion za Střelecký ostrov, Sigma je blízko Růskovi, Sedlákovi i Jemelkovi

Po maďarském navrátilci Davidu Vaněčkovi by měla Sigma přivést do útoku také brněnského mladíka Antonína Růska, jehož milionový příchod má hanácké značce z Andrově stadionu pomoci finančně pokrýt její někdejší spoluvlastník Josef Lébr.

Nový trenér Václav Jílek by se však měl dočkat i dalších posil. Ladislav Minář je v kontaktu například s pětadvacetiletým stoperem s reprezentačními zkušenostmi Václavem Jemelkou.

Ten sice může po konci v belgickém Leuvenu setrvat za hranicemi rodné země, nicméně návrat do známého prostředí není úplně nereálný.

Olomouc by ráda ukořistila také šestadvacetiletého středopolaře Jana Sedláka, jemuž by se nemusela chtít hrát v Brně pouze druhá nejvyšší soutěž.

Jílek si bude chtít proklepnout i čtyřiadvacetiletého Juraje Chvátala, jenž byl poslední dvě sezony odložen na hostování ve slovenské Podbrezové, která figuruje v tamní druhé lize. Vzhledem k tomu, už už prošel i Senicou, Slováckem, Spartou nebo Žilinou, by však mohl rodák z Malacek mohl mít na víc.

Sigmu by naopak mohl opustit devětadvacetiletý obránce Martin Sladký, jenž v Sigmě strávil uplynulých pět let a předtím oblékal trikoty Viktorie Plzeň a Táborska.

O hráče, jenž se v posledních dvou ligových ročnících nezapsal do střelecké listiny, má usilovat Dynamo České Budějovice, jehož kouč David Horejš by údajně Sladkého přivítal na Střeleckém ostrově moc rád.

Hübschman nijak špatně lavičku nenese: Pokud jsou 2 hráči na podobné úrovni, hrát by měli ti mladší

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.