V repre Španělska sbírá první starty, navíc se hovoří o jeho odklonu do LaLigy. Kde zakotví Laporte?

V repre Španělska sbírá první starty, navíc se hovoří o jeho odklonu do LaLigy. Kde zakotví Laporte?

Zajímavou kariéru nejen na klubové úrovni vykazuje původem francouzský obránce Aymeric Laporte. Již jako velmi mladý odešel hledat štěstí do Španělska, kde exceloval v barvách Bilbaa. V roce 2018 jej zakoupil Manchester City, kde se z něj stala hvězda skutečných rozměrů, ale do francouzské reprezentace přeci jen neprokoukl. Objevil se všech mládežnických kategoriích, ale v té seniorské bylo plno vinou velké konkurence.

Díky vazbě na zemi z pyrenejského poloostrova se nakonec Laporte rozhodl hájit barvy Španělska, se kterým odcestoval i letošní evropský šampionát. Také na klubové úrovni jej to volá zpět do LaLigy a on sám připustil, že by k tomu mohlo dojít již během tohoto léta. Z Etihad Stadium jej láká Barcelona, ale on sám by raději dal přednost některému klubu z Madridu.

Laporte je podle blízkého zdroje hráče připraven ještě před novou sezónou opustit vyhřáté místečko u Citizens a vrátit se zpět do Španělska. Podle webu El Confidencial je někdejší obránce Bilbaa spojován s přesunem na Camp Nou, ale nějak si v hlavě neumí představit, že by měl hrát za katalánského obra.

„Chce se vrátit do Španělska. Status reprezentanta této země v něm podnítil choutky na návrat do LaLigy. Podepsat se však nechce Barceloně, nýbrž jednomu klubu z Madridu. V tuto chvíli mu je jedno, jestli to bude Real nebo Atlétiko,“ zaznělo údajně z úst zdroje blízkého Laportemu.

Zdroj: elconfidencial.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.