Sterling bude jednat o nové smlouvě až po Euru. Ve hře jsou i překvapiví zájemci

Sterling bude jednat o nové smlouvě až po Euru. Ve hře jsou i překvapiví zájemci

Jeho trefa obstarala Anglii první tři body ve skupinové fázi letošního eura. Byl to právě Sterling, který se prosadil ve Wembley proti Chorvatsku. Ofenzivní síla Manchesteru City si má se svým chlebodárcem právě po Euru promluvit o své budoucnosti, ačkoliv má na Etihad Stadium platný kontrakt ještě na další dvě sezóny.

Své zemi pomohl k dobrému vstupu do turnaje a po vstřelení branky si rozhodně oddechl. Po náročném roce, ve kterém sice Manchester City ovládl domácí Premier League, ale on ztratil své neotřesitelné místo v základní sestavě a musel o něj znovu bojovat.

Pep Guardiola v jeho schopnosti věří, ale anglický reprezentant s jamajskými kořeny je zvyklý být hvězdou, se kterou se bezmezně počítá. Lehká ztráta víry zamávala s jeho egem a začalo se hovořit o jeho možném odchodu.

Nyní se Raheem Sterling nechal slyšet, že je na rozhodnutí ještě dost času a po Euru chce jednat s Citizem o své budoucnosti. Na stole tedy zřejmě nebude ležet nabídka na prodloužení spolupráce, ale spíše záruky, že zbývající dva roky platného kontraktu nebude vysedávat na lavičce náhradníků. O zájem konkurence se bát nemusí, neboť si na něj brousí zoubky Real Madrid i Barcelona. Skloňovaný je také možný návrat do Liverpoolu.

Zdroj: tribalfootball.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.