Dynamu extrémně chyběly góly a i proto dorazil Škoda. V kontaktu je navíc s dalšími 4 ofenzivními hráči

Dynamu extrémně chyběly góly a i proto dorazil Škoda. V kontaktu je navíc s dalšími 4 ofenzivními hráči

Jestli někde s ligovou sezonou spokojeni byli, o obyvatelích jihočeského Střeleckého ostrova se to říci nedalo a hlavní trenér Dynama David Horejš po analýze celého ročníku 2020/2021 vyjmenoval důvody...

"Ukázalo se, že naší největší bolestí byla koncovka. Je špatně, že nejlepším střelcem týmu je obránce. Oba křídelní hráči dali za celou sezonu pouze dvě branky, to je strašně málo. Jestli se chceme znovu posunout, tak musíme mužstvo zkvalitnit. Musí přijít obměna kádru, abychom se nemuseli strachovat o záchranu. Nebylo to o psychice nebo špatných výkonech. Ale o tom, že nám extrémně chyběly branky. Někteří hráči, na které jsme spoléhali, naše očekávání nenaplnili," přiznal dlouholetý šéf Českých Budějovic, jehož slova nabídl web dynamocb.cz.

Může být typem hráče, jehož Dynamo hledalo, právě třiatřicetiletý forvard Michal Škoda, jenž prošel Boleslaví, Příbramí, Brnem či Žižkovem a České Budějovice již poznal v sezoně 2014/2015? "Stáli jsme o něho a jsem rád, že se to povedlo. Musíme si umět správně pojmenovat důvody třináctého místa a chtít víc. Dokud tady budu, tak vždy budu chtít být výš. Víme, kde nás tlačila bota a snažíme se, aby se nám mužstvo podařilo na vytipovaných pozicích posílit. Bavíme se o tom od konce posledního zápasu. První posilou se stal Michal Škoda, u kterého věříme, že naváže na povedenou sezonu v Mladé Boleslavi. Jsme v kontaktu s dalšími čtyřmi hráči, snad se nám je podaří dotáhnout do konce a posílíme. Hledáme hlavně hráče, kteří nám pomohou v ofenzivě," ozřejmil na klubovém webu čtyřiačtyřicetiletý stratég.

Jak se mu daří skládat mužstvo pro novou sezonu 2021/2022? "Každý půlrok se snažíme vhodně doplnit kádr a najít správné posily. Loni se nám povedl příchod Martina Králika, což je pro mě jeden z nejlepších stoperů celé ligy. Prostor dostávali také Matěj Valenta s Jonášem Vaisem, kteří jsou stále velice mladí. Než se zranil, tak podával velmi dobré výkony také Lukáš Skovajsa. Plnohodnotně se zapracoval Max Talovierov, který za celý rok zaznamenal obrovský progres. Také ale přišli hráči, od kterých jsme čekali víc. Podařilo se nám stabilizovat obranu, kam chceme přivést ještě jednoho hráče, který už toho má poměrně dost za sebou. Hodil by se nám i do kabiny, zatím nechci říkat jméno, protože jsme s ním v jednání a doufám, že to dobře dopadne. Oproti loňské sezoně jsme dali o 16branek méně, což je strašně moc. Snad se nám povede přivést hráče, kteří budou produktivní a po jejich boku porostou naši mladí hráči. Věřím, že to klapne," přidal na dynamocb.cz muž, jenž na jihu země vládne od října 2015.

V poslední době dával šanci i mladíkům z klubové akademie. I to je směr, jakým se asi budou v Budějovicích ubírat. "Už jsme s panem Koubkem společně seděli a řekl nám představu, kterou má. Samozřejmě je to běh na dlouhou trať. Nemůžeme si říct, že přijde pět hráčů z akademie a budou hrát ligu. Tak to pochopitelně nejde. Kluci se musí zabudovávat postupně, chceme jim dávat prostor a příležitost, aby se mohli v lize adaptovat. Na druhou stranu si mladí hráči musí říct o svou roli sami. Prostor od nás dostanou. Budějovice vždycky byly klub, kde hrálo spoustu místních odchovanců. Za poslední dobu se nám to však příliš nedařilo, protože nám scházeli kvalitní hráči, které bychom mohli dále rozvíjet. První liga je o obrovské kvalitě a neměli jsme tu fotbalisty, kteří by na nejvyšší soutěž měli. Musíme najít větší propojení mezi akademií a A-týmem, abychom vychovávali hráče, u kterých budeme přesvědčení, že na ligu mají nebo budou mít. Do přípravy s námi půjdou Vítovec, Kousal, a nebo také Mašek a určitě od nás dostanou prostor. Pokud se nám v nadcházejících letech povede z každého ročníku připravit jednoho až dva hráče, kteří budou připraveni ligu hrát, tak to bude jedině dobře. Ale všechny ještě čeká dlouhá cesta, aby prokázali, že na to mají," uzavřel šéf Vorla, Čavoše, Ledeckého a spol., jehož mužstvo v červnu prověří i Dinamo Moskva.

Nejlepší práce s fanoušky? Sparta opět porazila i Slavii a vládne všem, ve druhé lize kraluje Dukla

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.