Vaculík vybíral nového šéfa Jihlavy ze tří trenérů. Volba padla na kouče, jenž prošel Zlínem a zaujal na Slovensku

Vaculík vybíral nového šéfa Jihlavy ze tří trenérů. Volba padla na kouče, jenž prošel Zlínem a zaujal na Slovensku

Vysočina Jihlava anoncovala příchod nového hlavního trenéra Jana Kameníka, jenž u kormidla na Vysočině vystřídal Aleše Křečka.

Exzlínský stratég, jenž krátce prošel i divizním celkem FC Strání a naposledy úspěšně působil ve slovenském FK Pohronie, které se mu podařilo zachránit, se vrátil do známého prostředí, neboť v letech 2015 - 2017 působil u tamní mládeže a chvíli jako asistent pomáhal u áčka Michalu Bílkovi.

V jeho nově utvořeném realizačním týmu bude asistent Jozef Pavlík, kondičním koučem se stal Tomáš Josl a za trenéra brankářů byl vybrán Matuš Moťovský.

Proč padla volba právě na Kameníka? "Měl jsem okruh tří trenérů, ze kterého jsem já sám vybíral. Potkal jsem se s Honzou Kameníkem, protože je to jméno, které v Jihlavě bylo. Zná prostředí klubu. Myslím si, že pro prvopočátek to může být pro něj výhoda. Je to mladý trenér, který se chce neustále vzdělávat a posouvat se dál. Tak jak jsem za ten rok poznal, že ten kádr je taky mladý a musí se s ním, nechci říkat speciálně, ale hodně individuálně pracovat. Věřím, že trenér Kameník právě tohle bude s novým realizačním týmem naplňovat,“ ozřejmil na webu fcvysocina.cz sportovní ředitel a člen představenstva Lukáš Vaculík.

A co první dojmy nového šéfa kádru? "Rozhodnutí bylo velice jednoduché, protože se Jihlava ozvala a všechna jednání byla naprosto korektní. Byl mi představen projekt, který tady Jihlava má. V budování kádru, práce s mládeží a dalších vizí, které mi byly představeny. Musím říct, že se mi to velice líbilo. S Lukášem Vaculíkem jsme se na většině těch věcí shodli a rozhodli jsme se, že budeme vzájemně spolupracovat," uzavřel na stránkách fcvysocina.cz Kameník, jehož soubor čekají během léta střety se Zbrojovkou Brno či Pardubicemi.

Jistotu dalšího pokračování v pardubickém dresu dostali v posledních dnech na Vinici tito dva hráči...

Zdroj: fcvysocina.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.