Isak již okusil švédskou, německou, nizozemskou i španělskou ligu. Zažije díky Liverpoolu Premier League?

Isak již okusil švédskou, německou, nizozemskou i španělskou ligu. Zažije díky Liverpoolu Premier League?

Slovutný Liverpool na čele s Jürgenem Kloppem údajně bedlivě a s velkou pečlivostí sleduje středního útočníka ve službách švédské reprezentace Alexandera Isaka.

Podle tisku by mohl být mladý forvard z Realu Sociedad San Sebastian cílem Reds v rámci letního posílení ofenzivní řady.

Německý manažer s minulostí v Mainzu i Dortmundu má v blízké budoucnosti na Anfield Road nahrazovat ostříleného Brazilce Roberta Firmina a jednadvacetiletý odchovanec AIK Stockholm má patřit k jeho oblíbencům.

Na bývalého útočníka Willemu Tilburg se ve městě Beatles u řeky Mersey zaměřili zejména na právě probíhajícím šampionátu, ale moc dobře vědí, že i ve španělské lize zářil, což dokládá 17 nastřílených branek.

Jeho domovský klub se obává, že o svůj ofenzivní klenot, jenž patří stejně jako Luka Modrič, Nemanja Matič či Ilija Nestorovski mezi klienty agentury Universal Sports Group, přijde.

Ač si ho pátý tým uplynulého ročníku LaLigy zkoušel zavázat na delší dobu a zvýšit jeho výstupní klauzuli, zatím se mu to nepodařilo. Současná výstupní částka činí 70 milionů eur, což je přibližně o 30 milionů eur více, než je jeho soudobá tržní cena podle transfermarkt.com.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.