Kadlec: Možná je to nejtěžší los, jaký jsme mohli dostat. Na druhou stranu to bude zajímavé srovnání

Kadlec: Možná je to nejtěžší los, jaký jsme mohli dostat. Na druhou stranu to bude zajímavé srovnání

Slovácko by si v nadcházející sezóně rozhodně rádo zahrálo Konferenční ligu, ale nejprve se musí prokousat předkoly. Klub z Uherského Hradiště již zná svého soupeře pro druhé předkolo, kterým je bulharský Plovdiv. Kapitán Michal Kadlec tuší, že jeho tým nečeká lehký soupeř, ale i tak věří ve šťastný konec.

Úvodní duel sehraje Slovácko ve čtvrtek 22. července v Plovdivu, o týden později jej pak čeká odveta na domácí půdě. V sestavě nebude chybět ani zkušený obránce Michal Kadlec, který patří s reprezentační minulostí k nejzkušenějším tvářím kabiny.

„Je to druhý tým bulharské ligy a možná je to nejtěžší los, jaký jsme mohli dostat. Na druhou stranu to bude zajímavé srovnání. V Bulharsku vládne Ludogorec a na druhém místě je právě Plovdiv, takže je to určitě kvalitní celek a na začátek to pro nás bude obrovská prověrka,“ nechal se slyšet po losu na klubových stránkách Slovácka.

Přisouzený soupeř nebyl jeho přáním, ale na konfrontaci s bulharským klubovým fotbalem se těší. „Neměl jsem vyloženě přání, koho dostat, ale když jsem se na to díval, tak zrovna Plovdiv jsem si nepřál. Na to, že jsme byli nasazeni, tak je to velmi silný soupeř. Šance jsou ale podle mě vyrovnané a postoupí ten celek, který bude mít momentálně lepší formu. S národním týmem jsme v Bulharsku hráli, ale na klubové úrovni jsem tam ještě nehrál, takže to bude premiéra,“ dodal šestatřicetiletý obránce.

Zdroj: fcslovacko.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.