Konec jedné velké éry! S Realem se po šestnácti letech věrných služeb loučí jeho kapitán

Konec jedné velké éry! S Realem se po šestnácti letech věrných služeb loučí jeho kapitán

Tak už i v případě Sergia Ramose narazila kosa na kámen…

Mnohými milovaný, ale mnohými také nenáviděný. Sergio Ramos je muž mnoha tváří, ovšem co mu nikdy nešlo upřít, to jsou výtečné defenzivní schopností a také vůdčí povaha, s níž dokázal vyburcovat své spoluhráče k lepším výkonům.

Jak ovšem plynul čas, tak se i jindy slavný Bílý balet ocitl v situaci, kdy musel začít uvažovat nad nějakou větší přestavbou. Jádro týmu už začalo věkově přesluhovat a pšenka zde postupně přestávala kvést i slavnému kapitánovi, kterému právě vypršela aktivní smlouva.

Dle informací z nitra klubu sice existovala šance, že by vedení klubu s Ramosem ještě o rok kontrakt prodloužilo, jenže to se jejich kapitánovi už nelíbilo. Jednak by si přál ve srdci Španělska ukončit kariéru, a tudíž se dožadoval prodloužení aspoň o dva roky, a také cítil, že si nezaslouží pobírat nižší plat (řádově o 10 %).

Co se Ramose nyní týče, o nabídky by neměl mít nouzi. Z těch největších kandidátů lze uvést například PSG, které má na přestupovém trhu shánět zkušenou posilu do obrany. Dříve byl s hráčem spojený i takový Manchester United, ale ten zatím zájem oficiálně nejeví. Co ovšem není, to může brzy být.

Zdroj: realmadrid.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.