Zvrat u soudu! Maradonu zabili lékaři, prohlásil obhájce zdravotní sestry. Jakým způsobem měli Diega sprovodit ze světa?

Zvrat u soudu! Maradonu zabili lékaři, prohlásil obhájce zdravotní sestry. Jakým způsobem měli Diega sprovodit ze světa?

Kdo může za smrt Diega Maradony? Tak tuhle otázku si od smrti slavného fotbalisty položil snad už každý Argentinec. Jednou z možných verzí od začátku je, že ho na základě špatných medikamentů zabili jeho vlastní lékaři. A tuto tezi u soudu podpořil i advokát jedné z obviněných zdravotních sester Rodolfo Baqué. Ten tvrdí, že byť měl Maradona dlouhodobé potíže se srdcem, doktoři mu i tak předepsali léky na zrychlení tepové frekvence, což vedlo až k srdeční zástavě! 

 Se závažným obviněním přišel Baqué v momentě, kdy před soudem stanula právě jeho klientka. Ta je jednou z řady obviněných, přičemž největší stín podezření ulpěl právě na doktorech.

Většina lidí v Argentině si dokonce myslí, že lékaři zabili Maradonu úmyslně. A stejný názor má i soud, byť pořád chybí to nejdůležitější. Tedy motiv, proč by to měli chtít udělat.

"To vy jste zabili Diega! Bylo mnoho náznaků, že Maradona umírá. Ale vy jste neudělali nic, abyste tomu zabránili," citovala agentura AFP Baquého.

Už dříve soud rozhodl, že obviněn bude téměř celý zdravotnický personál, jenž se o Diega staral. Konkrétně šlo o sedm lidí. Zatím ale není jasno, kdo je tím opravdovým viníkem a na čí popud byl fotbalový kouzelník zanechán na pospas osudu. 

Maradona zemřel loni v listopadu ve věku 60 let. Důvodem byla zástava srdce.