Sedmý hrací den: Belgie otočila s Dánskem, Nizozemsko vyhrálo nad Rakouskem

Fotbalisté Ukrajiny si spravili chuť po porážce 2:3 od Nizozemska a ve svém druhém utkání na Euro si už připsali tři body, když porazili 2:1 Severní Makedonii. V zápase byly k vidění i dvě penalty, ani jeden z týmů ji však neproměnil. V zápase Dánska s Belgií šli do brzkého vedení Dánové, ve druhé půli však Belgie dala dva góly a nakonec bere všechny tři body. Nizozemsko dokázalo vyhrát 2:0 nad Rakouskem, trefili se Depay a Dumfries.

Ukrajinci potvrdili roli papírového favorita a na houževnatého nováčka turnaje od prvních minut vlétli, což jim po první půli přineslo vedení 2:0. Trefili se Andrij Jarmolenko a Roman Jaremčuk, Makedonci zbraně.  ovšem nesložili.

Po změně stran snížil Ezgjan Alioski dorážkou vlastní neproměněné penalty a z utkání bylo ještě drama. Zvlášť když Makedonci měli několik dalších slibných šancí a v závěru pak pokutový kop zazdil i Ukrajinec Ruslan Malinovskij. Skóre už se ovšem nezměnilo.

Ukrajina tak na evropském šampionátu zvítězila teprve podruhé v historii a přiblížila se osmifinále. To šance Severních Makedonců jsou už spíše teoretické.

V zápase Dánska s Belgií v Kodani šli Dánové do vedení již ve 2. minutě, když se sám před Courtoisem ocitl Poulsen a chladnokrevně skóroval po zemi do rohu. Ve 35. minutě se Dánsko dostalo do další velké šance, tentokrát však pouze těsně vedle střílel Damsgaard. Deset minut po změně stran se trefil po vynikající akci a přihrávce od de Bruyneho do prázdné brány Thorgan Hazard.

A v 70. minutě mohla Belgie slavit obrat. De Bruyne si naběhl na přihrávku a z hranice pokutového území se trefil přímo k levé tyči. V 87. minutě orazítkoval Dán Braithwaite po pokusu hlavičkou pouze břevno, v 90. minutě zase přestřelil Jensen. Všechny tři body tedy nakonec bere Belgie.

Nizozemsko hostilo v zápase d 21:00 Rakousko v souboji dvou týmů, které své první zápasy na turnaji vyhrály. Již v 8. minutě byl v pokutovém území Rakouska faulován Dumfires a sudí Grinfeld po zhlédnutí videa nařídil pokutový kop, který vzápětí proměnila jedna z největších hvězd Nizozemska Depay. V závěru první půle ještě zahrozili Depay a Wijnaldum, do kabin se však šlo za stavu 1:0.

I po změně stran diktovalo tempo hry Nizozemsko. V 61. minutě se dostal k nebezpečné hlavičce de Vrij, v 67. minutě zvýšil na 2:0 po přihrávce od Malena před prázdnou bránu Dumfires. V 81. minutě se do velké šance dostalo také Rakousko, Alaba však pouze těsně minul pravou tyč brány Stekelenburga a všechny tři body tak zůstaly v Amsterdamu.