Sebevědomý Kalas: Kdybychom po první půli vedli nad Chorvaty 3:0, asi by se nikdo nedivil

Sebevědomý Kalas: Kdybychom po první půli vedli nad Chorvaty 3:0, asi by se nikdo nedivil

Stoper české reprezentace Tomáš Kalas otevřeně přiznal, že zápas s Chorvaty (1:1) nebyl vůbec tak těžký, jak on sám předpokládal. Podle něj se jeho tým nadřel v utkání méně než v pondělí, kdy rovněž v Glasgow porazil 2:0 domácí Skotsko. 

Pravdou je, že zvlášť v první půli byli Češi v utkání s Chorvaty jasně lepším týmem. Z jejich tlaku pak pramenila i penalta, kterou ve 37. minutě proměnil sám faulovaný Patrik Schick. Soupeř ale dokázal srovnat krátce po přestávce, kdy se přesnou střelou prezentoval Ivan Perišič.

"Nechci shazovat Chorvaty, ale vzhledem k tomu, jakých úspěchů dosáhli a jaké mají v týmu hráče, jsme očekávali mnohem těžší zápas. Možná je to ale tím, že jsme hlavně v prvním poločase hráli vážně hodně dobře. Kdybychom po něm vedli 3:0, asi by se nikdo příliš nedivil," řekl Kalas po utkání.

Pondělní zápas proti Skotsku označil jako náročnější než ten v pátek s Chorvaty. "Se Skoty to bylo o něco složitější, ale to i proto, že šlo o první utkání na Euru a v tu chvíli jsme neměli ještě žádné body. Naše psychika tak byla trošku jiná, bylo to víc náročné. Do utkání s Chorvaty jsme už ale šli s vítězstvím v zádech, to se pak k tomu staví každý hráč malinko jinak," podotkl důrazný stoper.

Remízu 1:1 označil stejně jako trenér Šilhavý za spravedlivou. "Věděli jsme, že by nám čtyři body měly stačit k postupu, tak už jsme ten výsledek na konci spíš bránili. Zápas to byl ale vyrovnaný. Nám patřil první poločas, Chorvatům zase ten druhý," řekl obránce Bristolu.

Litoval jen zbytečně inkasovaného gólu. "Po obdržené brance jsme zalezli podobně jako v přípravě s Albánií, což bylo od nás školácké. A doplatili jsme na to, protože vyhrát oba dosavadní zápasy na Euru by bylo mnohem lepší. Aly i ty čtyři body samozřejmě bereme," uzavřel Kalas.

DÁLE ČTĚTE:
To jsem měl skákat jako svíčka?! zlobil se Lovren na VAR. Zastali se ho Lineker i Ferdinand
Šilhavý po remíze s Chorvatskem: Věřím, že postup do osmifinále budeme mít jistý už před zápasem s Anglií

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.