Guardiola chce loupit na Camp Nou. Proč má lepší vyjednávací pozici než Juventus?

Guardiola chce loupit na Camp Nou. Proč má lepší vyjednávací pozici než Juventus?

Čtyřiadvacetileté francouzské křídlo Ousmane Dembélé aktuálně pomáhá své reprezentaci na evropském šampionátu, ale po něm by se mohlo rozhodovat o jeho klubové budoucnosti. Někdejší tvář Borussie Dortmund je majetkem Barcelony, která ale s jeho výkony není zase až tak spokojena. Právě po Euru by se mělo jednat o případném prodloužení smlouvy, ale také o možnosti jej vyměnit za někoho nového.

Dembélé má na Camp Nou ještě rok platný kontrakt, ale jisté je, že se o jeho budoucnosti rozhodně již toto léto, aby katalánský obr nepouštěl hráče po sezóně zdarma. Pokud by se mu evropský turnaj vydařil, zvažovala by Barcelona jeho udržení, ale mnohem více hlasů se přiklání jeho prodeji. Nebude se rozhodně jednat o malý balík, ale pár movitých zájemců se na něj již dotazovalo.

Není žádným tajemstvím, že by si jej ve svém kádru uměl představit italský Juventus, ale velkým zájemcem je taktéž Manchester City. Tamní kouč Pep Guardiola je velkým obdivovatelem jeho schopností a rád by jej během léta zkusil přivést na Etihad Stadium.

Citizens hraje do karet také to, že Barcelona pošilhává po některých jejich akvizicích. Katalánský velkoklub je spojován se zájmem o Aymerica Laporteho, ostře sledován je také Joao Cancelo. I proto by mohlo dojít k zajímavé výměně, po které by byly obě strany spokojené.

Zdroj: gazzetta.it

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.