Postup je nezpochybnitelný úspěch, v osmifinále se nemáme favorita proč bát, říká Fousek

Postup je nezpochybnitelný úspěch, v osmifinále se nemáme favorita proč bát, říká Fousek

Jak známo, česká reprezentace si na letošním Euru již po dvou zápasech ve Skupině D se Skotskem, Chorvatskem a Anglií zajistila postup do osmifinále, čímž se jí podařilo předčit svůj výkon z minulého šampionátu. V další fázi turnaje se Češi utkají s Nizozemskem. Postup ze skupiny ocenil i nově zvolený předseda Fotbalové asociace Petr Fousek, který mimo jiné vyjádřil spokojenost s tím, že osmifinálový zápas odehrajeme v koronavirově benevolentnější Budapešti.

Fousek mluvil v rozhovoru pro fotbal.cz o postupu národního týmu ze skupiny: „Nesmírně oceňuji fakt, že národní tým měl de facto již po dvou zápasech zajištěn postup do osmifinále, což vnímám jako další nezpochybnitelný úspěch. Slýchám názory, které mají občas tendenci podobné záležitosti podceňovat či brát jako samozřejmost, ale fakta jsou jasná.“

„Je skvělé, že hrajeme v Budapešti. Destinaci velmi příznivé vzhledem k dojezdové vzdálenosti od českých hranic, kde navíc může být plný stadion bez kapacitních omezení s platným negativním PCR testem či dokladem o provedeném očkování. Konečně můžeme na náš zápas v rámci ME pozvat partnery reprezentace a asociace, jejichž dosavadní podpory si velmi vážíme,“ pokračoval Fousek na téma lokality našeho osmifinálového zápasu.

„Vnímám enormní zájem našich fanoušků, postup reprezentace vzbudil nebývalý zájem, což mě velmi těší. Věřím, že se nám podaří dosáhnout toho, aby zápas v Maďarsku navštívilo řádově několik tisíc českých příznivců a také s jejich pomocí se Nizozemskem popereme o postup do čtvrtfinále. Nemáme proč se favorita bát,“ dodal Fousek v rozhovoru pro web Fotbalové asociace.

V případě postupu z osmifinále, ve kterém se naši reprezentanti utkají s Nizozemskem, se Češi v Baku utkají s vítězem zápasu Wales - Dánsko. Nizozemsko však na turnaji není žádným otloukánkem, všechny své dosavadní zápasy vyhrálo s celkovým skóre 8:2 a do osmifinále postoupilo z konkurence Ukrajiny, Rakouska a Severní Makedonie z prvního místa. Osmifinále se odehraje v neděli v 18:00.

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.