Letní zvýhodněné menu? Klopp má na jídelníčku pro Liverpool vyhlédnuto těchto pět chodů

Letní zvýhodněné menu? Klopp má na jídelníčku pro Liverpool vyhlédnuto těchto pět chodů

Uplynulou sezonu lze pohledem Liverpoolu označit jako za smíšenou, spíše nevydařenou. Reds hned v úvodu ztratili svůj defenzivní talisman Virgila van Dijka, což zdánlivě odstartovalo řetězovou reakci zranění v táboře tohoto ostrovního giganta. Přestože na jaře svěřenci německého kouče Jürgena Kloppa zabrali a nakonec v tabulce Premier League vybojovali třetí místo, poukázalo to na některé nedostatky v kabině a nutnost současný kádr na vícero postech posílit.

Liverpool se podle ostrovních listů zajímá hned o pětici tváří, které by rád před novou sezonou přivedl na Anfield Road. Odchod Giniho Wijnalduma do PSG by Klopp rád zalepil čtyřiadvacetiletým záložníkem Brightonu. Yves Bissouma by mohl klub vyjít na 40 milionů liber.

O pět milionů liber levněji by levněji Florian Neuhaus hájící barvy Borussie Monchengladbach. Stejně starý záložník hrál klíčovou roli v týmu, který si nakonec v bundesligové tabulce vybojoval osmé místo. Neuhaus je známý svými tvůrčími schopnostmi a rád podporuje útok.

Na český výběr nevyzrál, ale i tak je dvaadvacetiletý nizozemský útočník Donyell Malen vysoce hodnocenou tváří na aktuálním hráčském trhu. Hvězdička PSV je spojována s celou řadou zájemců, proto by mohla svou roli při vábení sehrát i cena. Vysoce produktivní Malen by mohl na Anfield Road nahradit vytrácejícího se Firmina.

V barvách Lille dokázal portugalský reprezentant Renato Sanches restartovat svou kariéru a probudit opět zájem významných evropských  adres. Někdejší tvář Bayernu Mnichov se výrazně podílela na zisku titulu v Ligue 1 na úkor PSG.

Není to ani tak dlouho, co se začalo s Liverpoolem spojovat jméno z Leedsu United. Čtyřiadvacetiletý Raphinha zažil fantastickou sezónu v Premier League, navíc jsou na jeho hře patrné kořeny z Brazílie. Pokud by chtěli Reds svůj plán přetavit v realitu, vyjde je tento nákup zhruba na 30 milionů liber.

Zdroj: sportskeeda.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.