Dynamo zareagovalo rychle a ve slovenské lize ulovilo nového brankáře, u nějž věří, že jde o trefu...

Dynamo zareagovalo rychle a ve slovenské lize ulovilo nového brankáře, u nějž věří, že jde o trefu...

Na jihočeském Střeleckém ostrově si pořídili nového brankáře, kterým se stal dvaadvacetiletý slovenský strážce svatyně Dávid Šípoš, jenž až dosud hájil tři tyče Nitry a poslední dvě sezony odchytal 61 prvoligových soubojů.

Protože už nemůže kouč David Horejš použít ani Jaroslava Drobného, ani Matěje Luksche, který se vrátil do Liptovského Mikuláše, Šípoš se popere o místo jedničky s Vojtěchem Vorlem.

"Je pro nás hodně důležité, že máme vlastního kmenového hráče. Pro Davida je v Dynamu příležitost k osobnímu i kariérnímu růstu. Sportovní manažer Martin Vozábal pracoval na jeho příchodu velmi usilovně a jsme moc rádi, že to takto dopadlo," uvedl sám majitel budějovické značky Vladimír Koubek, jehož slova nabídl web dynamocb.cz.

"Naskytla se příležitost získat kvalitního brankáře. Po odchodu Jardy Drobného jsme na tomto postu potřebovali posílit. Je to bývalý reprezentant do 21 let, o kterého byl zájem z české ligy i z dalších klubů a jsme rádi, že je v Budějovicích. Zareagovali jsme rychle a věříme, že je to trefa," přidal výše zmíněný sportovní manažer Martin Vozábal.

Ve středu od 18:00 čeká České Budějovice příprava proti ruskému Dynamu Moskva. Teoreticky by tedy mohl debutovat již v tomto utkání. Pokud by se tak nestalo, další šance na start se naskytne třetí červencový den v regionálním derby proti Táborsku.

Drskův Varnsdorf? Posila z Indie i nový asistent Papoušek, který opustil libereckou juniorku...

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.