Messi je poprvé od roku 2001 volným hráčem. Laporta: Chceme, aby zůstal

Messi je poprvé od roku 2001 volným hráčem. Laporta: Chceme, aby zůstal
PŘED SEZONOU

Lionel Messi se dnes poprvé po dvaceti letech volným hráčem. Prezident Barcelony Joana Laportu se ale domnívá, že hvězda klubu zůstane. V minulosti se spekulovalo o Messiho odchodu do PSG nebo Manchesteru City.

Laporta je podle informací slovenského serveru Šport.sk optimista. „Chceme, aby zůstal a Leo chce zůstat, všechno je v pořádku,“ uvedl podle slovenského deníku Laporta s tím, že se dolaďuje pouze finanční stránka. „Stále se musíme zabývat otázkou finanční fair play. Jsme v procesu hledání nejlepšího řešení pro obě strany.“

Klub, ve kterém Argentinec působí již od svých třinácti let se do nelehké finanční situace dostal v uplynulé sezóně po problémech spjatých s coronavirovou pandemií. Laporta, který ve funkci prezidenta Barcelony nahradil Josepa Bartomea nicméně zároveň uvedl, že je Messi, který od roku 2017 vydělával 138 milionů eur za sezónu, ochotný přistoupit k výraznému snížení platu.

Katalánský velkoklub, který Laporta převzal s dluhem 1,2 miliardy eur, zatím podepsal pouze volné hráče, aby se vyhnul dalším finančním problémům.

Zdroj: Šport.sk

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.