Schick i Vaclík si řekli o lepší angažmá. Dám na to krk, že oba, tvrdí Uhrin. Jak to vidí Panenka či Sivok?

Schick i Vaclík si řekli o lepší angažmá. Dám na to krk, že oba, tvrdí Uhrin. Jak to vidí Panenka či Sivok?

I když Patrik Schick (25) dorazil do Bay Areny teprve loni v létě a Bayer za něj poslal do Říma úctyhodných 26,5 milionů eur, řada českých odborníků se domnívá, že by mohl přestoupit ještě na lepší klubovou adresu...

"Schick zazářil. Když dáte pět gólů, musíte už být střelec. Určitě má potenciál jít z Leverkusenu do většího klubu, to visí ve vzduchu," nechal se slyšet webem ceskatelevize.cz citovaný trenér David Holoubek.

S exsparťanským koučem souhlasil i Antonín Panenka. "O naše hráče bude velký zájem. Jsou tam daleko dražší hráči, než byl Schick, a nebyli tolik vidět. Tak proč by zrovna on neměl dostat šanci ve velkoklubu?," přemítal mistr Evropy z roku 1976.

Šéf vicemistrů Starého kontinentu z roku 1996 Dušan Uhrin starší si dokonce myslí, že je transfer více než reálný. "Schick byl jasná jednička, dal pět branek. Ale líbil se mi i Vaclík, který vychytal skoro v každém zápase několik vyložených šancí. Tihle dva si řekli o lepší angažmá. Dám na to krk, že oba," přidal velezkušený odborník na stránkách ČT Sport.

Tomáš Sivok má za to, že o všem rozhodne obchodní politika Leverkusenu. "Patrik mě překvapil spíš počtem gólů, že dokázal vyrovnat Baryho rekord, což je úžasný počin. Páťa je střelec. Otázka je, co za něj bude chtít Leverkusen? Jestli za něj velkoklub bude ochoten dát nějakou raketu, tak ho nejspíš pustí," zaznělo z úst někdejšího kapitána národního mužstva.

A co Erich Brabec, asistent Klokanů, jenž probíhající Euro glosuje v České televizi jako expert? "Víme všichni, že pokud je Patrik zdravý, patří k top útočníkům v Evropě. Nedomnívám se ale, že by po vydařeném Euru okamžitě měnil působiště. Bylo by skvělé, kdyby odehrál ještě jednu kvalitní sezonu v Leverkusenu, pomohl mu posunout se v tabulce výš a pak by třeba před mistrovstvím světa změnil angažmá. Myslím, že by i Patrik a jeho agent přemýšleli o tom, že by změnili angažmá," zakončil na webu ceskatelevize.cz spolupracovník Luďka Klusáčka.

Řepka kritikou nešetřil: Slavia by si měla Bořila prodávat mimo repre a nasazení Kremenčíka je úlet

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.