Messi mi řekl, že mi děkuje. A já odvětil, že děkuju jemu, neskrýval Di María po triumfu slzy štěstí

Messi mi řekl, že mi děkuje. A já odvětil, že děkuju jemu, neskrýval Di María po triumfu slzy štěstí

Finálový zápas jihoamerického šampionátu proti sobě postavil dva největší titány tohoto kontinentu. Domácí Brazílie ale nedokázala získat trofej pro sebe a radovala se naopak Argentina. Jedinou trefu utkání zaznamenal již během první půli záložník PSG Ángel Di María.

Lionel Messi a jeho krajané se po dlouhých letech půstu dočkala cenné trofeje. Jihoamerický turnaj vyhrála Argentina poprvé od roku 1993, pro hvězdu Barcleony to byl první velký triumf na mezinárodní scéně. Ve svých čtyřiatřiceti letech s kapitánskou páskou na své paži se konečně dočkal, neboť mu mnozí dlouhé roky vyčítali, že se v národních barvách nedokáže prokousat k úspěchu.

O jedinou trefu utkání se postaral záložník Di María, který využil ve 22. minutě přihrávky De Paula a otevřel skóre utkání. Další trefu již fanoušci neviděli, a tak se Argentina mohla ponořit do oslav.

„Nemohu přestat plakat, tohle je nezapomenutelné. Messi mi řekl, že mi děkuje. A já odvětil, že děkuju jemu. Hodně lidí nám říkalo, ať se už do týmu nevracíme. Ale my pořád šli hlavou proti zdi a dnes se to povedlo,“ nechal se slyšet krátce po závěrečném hvizdu Di María.

Zdroj: ČTK